Львівська міська рада вимагає забезпечити захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи
Новини

На сесії Львівської міської  ради  голова фракції  Всеукраїнського об’єднання «Свобода» Руслан Кошулинський звернувся з заявою до Генерального прокурора України та Голови Верховної Ради України з вимогою забезпечити захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Подаємо текст заяви повнотекстово:
 
"Ухвалений Верховною Радою України 28 лютого 1991 року Закон України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" встановлює чіткий перелік пільг, компенсацій та інших державних соціальних гарантій потерпілим внаслідок аварії на ЧАЕС, зокрема інвалідам-чорнобильцям, ліквідаторам, евакуйованим із зони відчуження та іншим. Посилаючись на брак коштів, Кабінет Міністрів України Постановою № 836 від 26 липня 1996 року "Про компенсаційні виплати особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" істотно урізав компенсації та пільги для чорнобильців. 
 
Конституційний Суд України своїми рішеннями неодноразово визнавав стан нормативних актів, ухвалених Верховною Радою та Кабінетом Міністрів України щодо зупинення або обмеження пільг, компенсацій та інших соціальних гарантій таким, що не відповідає Конституції України. Це, зокрема, Рішення Конституційного Суду від 20 березня 2002 року (справа щодо пільг, компенсацій і гарантій), від 17 березня 2004 року (справа про соціальний захист військовослужбовців та працівників правоохоронних органів), від 1 грудня 2004 року (справа про зупинення дії або обмеження пільг, компенсацій і гарантій), від 11 жовтня 2005 року (справа про рівень пенсії і щомісячного довічного грошового утримання), від 9 липня 2007 р. (справа про соціальні гарантії громадян) тощо.
 
Оскільки держава в особі вищого органу виконавчої влади відмовилась від своїх соціальних зобов'язань, громадяни, постраждалі внаслідок Чорнобильської катастрофи, почали активно відстоювати свої права в судах. Для багатьох чорнобильців результатом затяжної кількарічної судової тяганини стали судові рішення про нарахування пенсій у розмірах, що гарантувалися українським законодавством. Зазначені рішення вступили в законну силу і пенсійні фонди не лише нарахували, але й почали виплачувати зазначені пенсії.
 
Центральна влада "терпіла" таку судову незалежність недовго. З приходом до влади Януковича рішення українських судів щодо чорнобильських пенсій брутально розтоптано. Замість реформувати систему соціального забезпечення "регіональні оптимізатори" пішли шляхом свавільного нехтування усяких соціальних зобов'язань держави перед українцями. 
 
Уряд Азарова-Тігіпка-Табачніка ухвалив Постанову № 745 від 6 липня 2011 року "Про встановлення деяких розмірів виплат, що фінансуються з коштів державного бюджету", якою в рази зменшив гарантовані державою компенсації, пенсії та інші виплати для чорнобильців. Навіть більше, Міністерство соціальної політики України листом № 9391/0/14 11/039 від 20.09.2011 року заборонило Пенсійному Фонду України та головним управлінням, Пенсійному Фонду України в Автономній Республіці Крим, обласним, в містах Києві та Севастополі перераховувати і виплачувати пенсії чорнобильцям на підставі рішень судів. 
 
Наведені факти свідчать, що режим Януковича пішов війною на соціально незахищені верстви населення України.
 
Очевидно, дії посадових осіб Міністерства соціальної політики України та Пенсійного Фонду України спрямовані на умисне невиконання судового рішення або перешкоджання його виконанню, за що ст. 382 Кримінального кодексу України встановлена кримінальна відповідальність. Також дії посадових осіб Міністерства соціальної політики України, в першу чергу Віце-прем'єр-міністра України – Міністра соціальної політики України С. Тігіпка, є перевищенням влади або службових повноважень, тобто містять ознаки злочину, передбаченого ст. 365 Кримінального кодексу України.
 
Всеукраїнське об'єднання "Свобода" солідарне з чорнобильцями та іншими соціально незахищеними категоріями населення у боротьбі за їхні визначені законом соціальні права, на які наступає режим Януковича. Вважаємо, що держава зобов'язана виконувати свої соціальні обов'язки, а чиновників, які допустили свавілля, потрібно притягнути до встановленої законом відповідальності. І, головне, Президент України, який не виконує своїх обов'язків гаранта Конституції повинен піти з посади.
 
Зважаючи на викладене Львівська міська рада вимагає:
 
від Генеральної прокуратури України :
 
1. Вжити заходів прокурорського реагування щодо забезпечення належної реалізації норм Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" та усунення порушень, зазначених у цьому зверненні.
 
2. Притягнути до кримінальної відповідальності посадових осіб Міністерства соціальної політики України та Пенсійного Фонду України, які допустили умисне невиконання судових рішень (ст. 382 КК України) щодо перерахунків і виплат пенсій чорнобильцям або перешкоджали виконанню цих рішень.
 
3. Притягнути до кримінальної відповідальності посадових осіб Міністерства соціальної політики України та Пенсійного Фонду України, в діях яких містяться ознаки злочину, передбаченого ст. 365 Кримінального кодексу України, – перевищення влади або службових повноважень. 
від Верховної Ради України:
 
1. Запровадити єдиний державний електронний реєстр громадян, для яких законодавством передбачені пільги, компенсації та інші соціальні гарантії, з відкритим доступом до основних даних кожного пільговика (прізвище, ім'я, по батькові, дата народження, місце проживання, пільговий статус за законом тощо) та посилити кримінальну відповідальність за незаконне отримання статусу пільговика. 
 
2. Монетизувати частину пільг і компенсацій та припинити фінансування установ, які замість виконання свої зобов'язань щодо пільговиків, спрямовують кошти на власні потреби.
 
3. Позбавити персональних пенсій, пільг та інших привілеїв усіх, хто отримує їх за свою діяльність на керівних посадах у КГБ, КПСС і ВЛКСМ. 
 
4. Встановити пряму залежність розміру пенсії від стажу роботи та допустиме п'ятикратне співвідношення між максимальною і мінімальною пенсією.
 
5. Припинити наступ на соціальні права українців і негайно відкликати антинародний законопроект "Про гарантії держави щодо виконання судових рішень".
 
За заяву проголосували 68 депутатів.
 

Коментарі 

 
0 #1 Анатолій 28.02.2012 20:54
Молоці ! Щиро дякую від імені чорнобильців Львівщини за підтримку і озуміння !!!! Хай береже Вас Господь !
Цитувати