У Львові відбулася виставка малюнків – робіт до Дня пам’яті жертв Голодомору
Новини

За сприяння Всеукраїнського об’єднання «Свобода» у Львові відбулася виставка малюнків – робіт дітей з Полтавщини, до Дня пам’яті жертв Голодомору. Участь у презентації взяли: голова Полтавської обласної організації "Союз українок", директор Нижньомлинської ЗОШ Полтавського району Оксана Калинич та кандидат історичних наук, депутат Львівської міської ради від Всеукраїнського об'єднання "Свобода" Богдан Галайко.

 
Пані Оксана представила малюнки дітей з Полтавщини, які вони виконали у рамках проекту «Пам’ятай свій рід» у 2005 – 2011 роках.
 
«На Полтавщині організували конкурс робіт до Дня пам’яті жертв Голодомору. Участь у конкурсі взяли діти з усієї Полтавської області, які навчаються в школах, ліцеях, гімназіях. Ми отримали понад 1000 робіт, з них відібрали 100 найкращих, які сьогодні для Вас представляємо у Львові. Наш народ має пам’ятати трагедію великого геноциду українців і роботи нової генерації нашого народу, наших дітей, які демонструють пам'ять та шану», – зазначила Оксана Калинич.
 
Депутат Львівської міської ради від Всеукраїнського об'єднання "Свобода" Богдан Галайко наголосив:
 
«Лише 2009 року СБУ порушила кримінальну справу щодо геноциду в Україні у 1932-1933 роках. Суд опирався на архівні документи й 2010 року визнав винними у Голодоморі чільних комуністичних діячів того часу – Сталіна, Молотова, Кагановича, Постишева, Косіора Чубара та Хатаєвича. Своєрідним «епіцентром» Голодомору дослідники вважають саме Полтавську область, тому роботи цих дітей є надзвичайно важливими, дають змогу  побачити та зрозуміти глибину трагедії 1932-1933 років».
 
За сприяння Всеукраїнського Об’єднання «Свобода» виставку демонструватимуть у Львівських школах, де навчаються діти інших національностей. Насамперед це будуть школи з російською та польською мовою викладання, аби діти побачили трагедію українців очима своїх однолітків з Полтавщини.