Новини
Депутати затвердили детальний план території, на якій буде прокладено трамвайну колію на Сихів
Новини

Під час сесії Львівської міської ради депутати ухвалили детальний план території у межах вул. В. Стуса, вул.Тернопільської та парку "Залізна Вода".Серед головних завдань - встановити червоні лінії у зв"язку із будівництвом трамваю на Сихів.

Як повідомив директор департаменту містобудування Андрій Павлів, на цей час розроблений технічний проект трамвайної колії, проект для зміни колектора, тому все це вимагало уточнення червоних ліній. Крім того, в майбутньому цей відтинок дороги передбачає трирівневу розв’язку через великий перепад висот, який може призвести до аварійних ситуацій.

«Також ця територія була невизначена у функціональному використанні, бо там колись була промислова зона – кахельний, цегельний заводи. Тому потрібно було чітко визначити, які є обмеження для забудови, щоб дати людям можливість закріпити земельні ділянки, чітко визначити їхні права на забудову, а також встановити межу Снопківського парку, який межує з проїзною частиною вулиці Стуса», - підкреслив посадовець.     

Крім цього, міські обранці затвердили детальний план території у межах вул. Б. Хмельницького, вул. Мідної, вул. Творчої.

Зі слів Андрія Павліва, на цій території планується побудувати інженерні коридори для прокладення комунікацій, оскільки на деяких вулицях відсутнє повне каналізування. Так само недостатнім є забезпечення інженерними комунікаціями, тому передбачено  забезпечення ліній електропостачання, газо-та водовідведення.

«Для того, щоб цей район розвивався як повноцінна приватна присадибна територія, потрібне і відповідне інженерне забезпечення. А прокладати всі ці речі можна буде тільки тоді, коли розроблена містобудівна документація у  вигляді детальних планів», - пояснив Андрій Павлів.     

Як повідомив посадовець, перш за все, питання виникають по проектованій хордовій лінії, яка була запроектована ще 1972 року. Але так звані червоні лінії з 70-тих років є незмінні, і  усі мешканці були попереджені про запроектовану магістраль. У цьому детальному плані не змінена транспортна структура. Під територію магістральної вулиці підпадають 14 землеволодінь, а, точніше, невелика їх частина, по 100 –  300 м. Разом з тим, в межі червоних ліній попадають 3 споруди, які були ще збудовані до 70-тих років.

«Щоважливо, з 1 січня увійшов в силу пункт закону про обов’язкову розробку містобудівної документації до того, як будуть закріплені земельні ділянки. Відтак, важливо було вчасно затвердити детальний план території у межах вул. Б. Хмельницького, вул. Мідної, вул. Творчої, аби мешканці мали можливість  отримати в оренду або у приватну власність свої земельні ділянки », - зазначив директор департаменту містобудування.

Заступник голови комісії архітектури, містобудування та охорони історичного середовища Андрій Білоус пояснив, що у законодавстві передбачений так званий зонінг, тобто вказання зон з різними призначеннями.  

«Затвердження детальних планів міста – це вимога законодавства і міська рада  поступово робить детальні плани території всього міста. Уже їх є кільканадцять, але такі роботи потребують коштів. Ми в міру можливостей закладаємо видатки на планування, а іноді це відбувається за кошт підприємств чи організацій, які займають певну територію в межах того чи іншого району» - повідомив Андрій Білоус.

 
Депутати включили у бюджет розвитку міста фінансування реконструкції пр. Свободи та будівництво реабілітаційного відділення для бійців АТО
Новини

Під час пленарного засідання Львівської міської ради міські обранці більшістю голосів (за - 65 ) затвердили внесення змін до переліку об’єктів, видатки на які у 2015 році будуть проводитись за рахунок коштів бюджету розвитку міського бюджету м. Львова. Згідно із ухвалою, обсяг бюджету розвитку містастановить понад684 млн грн.

Крім того, Ірина Кулинич, директор департаменту економічної політики ЛМР, запропонувала передбачити у даному документі видатки, а, саме, 7 млн грн на реконструкцію пр. Свободи від вул. Гнатюка до вул. Вороного та 1,9 млн грн на створення реабілітаційного відділення для бійців АТО у лікарні швидкої медичної допомоги.

Як повідомив голова комісії фінансів та планування бюджету Яромир Самагальський, для опрацювання бюджету розвитку було проведено ряд бюджетних слухань, на яких врахували всі пропозиції і зауваження депутатів та громадських організацій.

Нагадаємо, що під час громадських слухань бюджету розвитку директор департаменту економічної політикиІрина Кулинич назвали пріоритетні напрямки розвитку. Серед них - будівництво трамвайної колії на Сихів, реконструкція доріг, ремонт каналізаційних мереж, відкриття нових ДНЗ та інші.

Зокрема, передбачено допомогу учасникам АТО та їх сім’ям у сумі 9,3 млн.грн, для будівництва трамваю на Сихів – 121,0 млн.грн. Варто зауважити, що у цю суму входить частка міста у співфінансуванні проекту (ЛКП «Львівавтодор»), реконструкція трамвайного маршруту № 4 (від вул. Стрийської до вул. Ю. Мушака), викуп обєктів нерухомого майна для суспільних проблем (вул. В. Навроцького,1), реконструкція проспекту Червоної Калини.

Значну суму заплановано для капітального ремонту та реконструкції доріг та тротуарів – 134, 7 млн.грн. Зокрема, ремонтуватимуть дороги на вулицях Мечнікова, Сихівській, Лисенка, Пасічній, Опришківськійї, Богданівській. Крім цього, передбачено капітальний ремонт доріг на Янівському, Сихівському та Голосківському кладовищах.

Ірина Кулинич зазначила, що вперше цього року закладаються кошти для облаштування громадських просторів – 6,4 млн грн. А це -  благоустрій скверів міста та відпочинкових зон. Понад  30, 5 млн грн. закладено на реконструкцію інженерних мереж та рекультивацію полігону ТПВ.   

Важливою стрічкою у бюджеті розвитку є гуманітарна галузь, для неї передбачено 121,1 млн грн видатків, з них 71,3 млн грн – на освіту, 19,4 млн грн – на охорону здоров’я, 6, 7 млн грн – на культуру та 7,1 млн грн на молодь, спорт, діти і соцзахист. Ці кошти використають на заміну вікон, ремонт санвузілв, басейнів, дахів, фасадів, відновлення ДНЗ. Окрім цього, велику суму - 32 млн грн закладено на будівництво пам’ятника Шептицького та облаштування площі святого Юра.

Яромир Самагальський повідомив, що джерелами наповнення бюджету розвитку є інвестиційні внески від підприємств, які здають свої об’єкти в експлуатацію – 14,5 млн грн; кошти від продажу майна – 38 млн грн; кошти від продажу землі – 20 млн грн. Решта коштів у зв’язку зі змінами Бюджетного кодексу передається із загального фонду бюджету.

 
Прокурор Львова заявив про відкриття двох кримінальних проваджень щодо злочинів, вчинених у Ніч Гніву
Новини

Депутати Львівської міської ради заслухали інформацію прокурора Львова Андрія Гнатіва про стан законності та безпеки на території м. Львова та результати роботи органів прокуратори міста впродовж 2014 року.

Зі слів прокурора, впродовж минулого року зросла кількість крадіжок  транспортних засобів, грабежів, випадків шахрайства, вимагань та інтернет-афер. Разом з тим, зменшилась кількість квартирних та кишенькових крадіжок, незаконного обігу наркотиків та вбивств.

«Прокуратурою проводяться перевірки в сфері оплати праці, зокрема, розпочато 8 кримінальних проваджень та завдяки діям органів прокуратури сплачено майже півтора мільйона гривень заробітної плати. Особлива увага зосереджувалась на захисті комунальної власності. Зокрема, до суду скеровано 9 кримінальних проваджень, у  власність міста повернуто 3 об’єкти комунального майна загальною площею майже 1 тисяча кв.м.», - повідомив прокурор міста.

Секретар ЛМР Василь Павлюк звернувся до Андрія Гнатіва із пропозицією у зв’язку із погіршенням кримінальної ситуації запровадити режим суворого контролю на автошляхах та ретельнішого патрулювання вулиць міста.

У свою чергу, прокурор Львова, повідомив, що на даний час спостерігається брак кадрів , в тому числі, через участь міліційних загонів у зоні АТО і запропонував залучати до патрулювання вулиць членів громадських організацій.

На запитання депутата Яромира Самагальського, на якій стадії розслідування «Ночі гніву», прокурор повідомив, що у цій справі відкрито два кримінальні  провадження-  за фактом захоплення та викрадення майна з 11 адміністративних приміщень у Ніч Гніву та за фактом викрадення зброї з території підрозділу «Беркут».

«За однією з версій - це була спровокована акція. Є певні напрацювання, але результату ще немає. Але воно на контролі, робимо все можливе. Щодо другого провадження, товоно також розслідується. Проблема в тому, що два дні до місця події не могли приступити правоохоронці. позаяк воно було під контролем громадськості… Це питання також на контролі», – зауважив Андрій Гнатів

Міський голова Львова Андрій Садовий звернувся до прокурора міста з проханням взяти під контроль справу щодо незаконного будіництва на вулиці Личаківській, 259. Він поінформував депутатів, що забудовнику на Личаківській, 259 вже вручено припис про знесення незаконної забудови.

У відповідь Андрій Гнатів зазначив, що захист комунальної власністі є пріоритетним напрямком роботи прокуратури і відкрито уже 32 кримінальних провадження, які стосуються незаконного будівництва. Проте проблема в тому, що кримінальні провадження обтяжені рішеннями судів, які перебувають на різних стадіях розгляду справ.  

 
«Приміщення ДЮСШ перебувають у неправомірному використанні аптеки «Горицвіт», - Остап Іваськевич
Новини

 

Депутат ЛМР Остап Іваськевич подав зверненням до в.о.начальника управління державного виконавчої служби головного управління юстиції у Львівській області М. Квятковському з проханням вжити всіх необхідних заходів з виконання ухвали суду про виселення аптеки ТзОВ «Горицвіт».

Як повідомив депутат, у приміщенні  комунальної власності, яке є на балансі 1-ї Комунальної міської поліклініки, розташований спортивний зал ДЮСШ «Галеон». Ця спортивна школа функціонує з 1962 року, і в ній виховувались спортсмени, що принесли славу нашому місту на всеукраїнських і міжнародних змаганнях. У цьому залі, зокрема, тренувалась олімпійська чемпіонка 2012 року Яна Шемякіна.  На даний час тут працюють секції гімнастики та фехтування. Проте частину приміщень цього залу було передано в оренду аптеці ТзОВ «Горицвіт» у 2004 році. Це були приміщення, які використовувались для роздягання спортсменів.

Зі слів Остапа Іваськевича, сьогодні в цій ДЮСШ тренується більше 60 дітей та відомих спортсменів, проте вони не мають достатніх умов для занять і через відсутність роздягальні, спортсмени змушені переодягатись в приміщенні душової кімнати.

«Натомість, незважаючи на закінчення в березні 2014 року терміну дії договору оренди із ТЗОВ «Горицвіт», ці приміщення і надалі перебувають у неправомірному використанні аптеки. Відповідно до ухвали Львівського апеляційного господарського суду від 28.01.2015 р. орендар ТзОВ «Горицвіт» має вивільнити ці приміщення. Відтак, балансоутримувачем   11 лютого 2015 року було надіслано у правління державної виконавчої служби головного управління юстиції У Львівській області накази Господарського суду Львівської області про примусове виконання рішення суду», - йдеться у депутатському зверненні.

 

 
Депутати заслуховують звіти львівських комунальних підприємств
Новини

На початку кожного року на засіданнях комісії інженерного господарства, транспорту і зв’язку депутати заслуховують звіти комунальних підприємств за минулий рік. Як повідомив голова комісії Іван Гринда, члени комісї провели виїзне засідання на ЛКП «Львівспецкомунтранс», яке розташоване на вулиці Жовківській, 18.

«Ми постійно моніторимо ситуацію щодо роботи наших львівських комунальних підприємств. Річ у тім, що за прогнозами ціни на пальне можуть зрости, а це, в свою чергу, може призвести до подорожчання тарифів або погіршення роботи транспортної системи Львова. Тому ми повинні чітко знати, чи спроможні наші комунальні підприємства працювати в цих умовах та забезпечити надання якісних послуг», - зауважив Іван Гринда.

Зі слів голови комісії, за результатами перевірки з’ясувалось, що ситуація на ЛКП «Львівспецкомунтранс» є задовільною. Підприємство займається вивозом твердих побутових відходів. І якщо кілька років тому воно було фактично збитковим, то тепер ситуація стабілізувалась.

Для прикладу, доходи підприємства  на початок цього року становили близько 7 тисяч гривень. На даний час підприємство обслуговує 9 ЛКП у різних районах Львова. Його частка – близько 25% ринку вивезення твердих побутових відходів. Втім, за словами депутата, все ж є  певні проблеми, наприклад, двомісячне запізнення з виплати зарплати працівникам.

Наступним перевірятимуть ЛКП «Збиранка», яке займається утилізацією твердих побутових відходів у Грибовичах та ЛКП «Львівелектротранс».

«Ситуація на цих підприємствах є непростою. Позаяк утилізація сміття – це одна з найбільших проблем Львова. Так само маємо незадовільне становище у місті з тролейбусами, адже автопарк ЛКП «Львівелектротранс» практично зношений. І якщо минулого року вдалось закупити 10 тролейбусів в Чехії, то цього року навряд чи вдасться оновити рухомий склад», - повідомив Іван Гринда.

Тому, на думку голови комісії, завдання комунальників -  максимально відремонтувати тролейбуси і трамваї, щоб в разі підняття цін на паливо та можливої відмови від перевезень приватних перевізників, рух транспорту у місті не зупинився. 

 
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>

Сторінка 1 з 182