Два найбільші в Україні опен-турніри що пройшли на Львівщині
анонси
Почну мабуть з того, що вибачусь перед шаховою громадою, що відвідує наш сайт. Але краще написати пізно, ніж ніколи.
 
Дві гучні шахові  події відбулися. Можна зітхнути з полегшенням і тепер проаналізувати, що сталося. Так у місті Львові вперше за період незалежності було проведено такий великий відкритий турнір. 168 учасників, 7 країн, 6 гросмейстерів та 20 міжнародних майстрів - як на перший раз, у новому форматі "Кубок Лева" - це результат.
 
Перш за все хочу відзначити, якби я на місці нашої талановитої молоді мав можливість брати участь у таких опенах в рідному місті чи на околицях, то давно вже б ходив в гросах. Надіюсь, що наші юні здобули дорогоцінний досвід та практику і вже в наступних виступах на юнацьких першостях Європи та Світу покажуть себе з кращої сторони. Тільки завдяки роботі,таланту та здорової конкуренції повинні виявлятись кращі з кращих. У нашій країні нажаль основною рушійною силою є блат та гроші. Та не всі мають можливість їздити за кордон за свій чи по блату за кошт обласного чи державного спорткомітету. В мене наболіло за всі роки своєї шахової карєри дивитись на таку несправедливість і я тільки таким опеном і наступними турнірами буду боротися з посадовцями "по блату" та давати можливість нашим юним талантам зростати в рідному місті. Також треба додати, що чомусь у Львові дбають тільки про професійні шахи і то на дуже низькому рівні. Як ми знаємо існує сильна шахова дружина на базі ЛНУ ім.І.Франка, проводяться гросмейстерські турніри різного рангу, а от про масовість ніхто не дбає. Звичайно, легше провести 3 гросмейстерські, а ніж один опен. Проблеми зайві собі на плечі брати не хоче ніхто. А річ то вартує того. Тільки масовість і популярність є базою для професійності. Професійні шахи повинні бути вершиною айсберга під назвою шахи. Шахи у суспільстві зараз не належному рівні, а такі опени та інші турніри разом з хорошою піар компанією зможуть вложити  простим людям в голову, що це потрібна річ, яка розвиває аналітичне мислення, підвищує концентрацію та матемитичний розрахунок і багато ін.
 
Хочу сказати і про значні проблеми, з якими я зіткнувся при організації турніру. Поки що в нашому місті є дуже мало свідомих меценатів, які б готові були вкладати кошти у спорт. Знову ж таки хотілось би подякувати тим свідомим: Дошаку Роману ( ТМ "Хлібодар") та Федишину Роману ( ТзОВ"Шувар"), Вакарчуку Івану ( ЛНУ ім.І.Франка). Також від імені М.Матвієнка хочу сказати велике спасибі поки найбільшому шаховому меценатові на Львівщині пану Хамику Василю ( ПГ "Інсталпласт") за фінансування наступного після Кубку Лева у Львові, опен турніру в Родатичах. Від себе додам,що без таких людей як Микола Іванович поняття Львів -світова шахова столиця було б актуальним тільки на словах.

 «Львівський шаховий клуб» https://www.chessclub.lviv.ua/content/view/65/50/