Рочдейл (англ.Rochdale), (Велика Британія)
Міста-партнери

 

Площа – 158,1 км²
Населення – 206 300 осіб.
 
Рочдейл (англ.Rochdale) — місто у графстві Великий Манчестер, Великобританія. Місто розташоване у передгір'ї Пенінських гір на річці Роч. Перша згадка про місто зафіксована в кадастровій книзі Англії і датується 1086роком. Найгарніша з будівель, що стала результатом історичних змін та розвитку Рочдейла, — міська ратуша – досі прикрашає центр міста. Її вважають одним з найкращих прикладів архітектури вікторіанського періоду. Рочдейл є цікавим не лише для туристів своїми пам’ятками архітектури, а й інвестиційними пропозиціями та проектами для підприємців. Сьогодні Рочдейл – місто розвитку різноманітних галузей промисловості, зокрема текстильної, машинобудівної, бавовняної, паперової та електротехнічної. Розташування біля мережі автошляхів та близьке розміщення до регіону Манчестера сприяють розвитку економічної діяльності всього регіону.
 
Міста-побратими: Туркуен (Франція), Пайне (ФРН), Білефельд (ФРН), Сахівал (Пакистан), Львів (Україна), Сілет (Бангладеш).
 
Співпраця зі Львовом
Договір про встановлення споріднених зв’язків між Львовом та Рочдейлом підписано 26 серпня 1992 року.                  26 січня 1996 року – Програма співпраці між містами Львів та Рочдейл на 1996 – 1997 роки.
Основні сфери співпраці:
підтримка постійних зв’язків між муніципалітетами міст;
розвиток співпраці в галузі економіки, освіти, культури, охорони здоров’я та спорту;
налагодження контактів між молодіжними організаціями.