Влада не розуміє, що таке децентралізація, – Самагальський
анонси

Повноваження місцевого самоврядування постійно зменшувалися і централізувалися в Києві, але нормальна і успішна країна є такою, коли проблеми мешканців на 95% вирішуються на місцевому рівні.

Про це повідомив депутат Львівської міськради Яромир Самагальський в ході Програми з обміну досвідом для депутатів Львівської та Маріупольської міських рад.

"Коли мені хтось говорить, що депутат Верховної Ради відремонтував якусь школу в окрузі чи зробив майданчик, я вважаю це злом. Завдання депутата Верховної Ради – зробити так, щоб місцеве самоврядування мало можливості це зробити. Його питання – це законодавство та законотворчість і створення системи, а не вимивання грошей на школу, майданчик чи якийсь водопровід", сказав Самагальський.

"96% проблем мають вирішуватись на місцевому рівні, крім цього має бути сильний середній клас. Це люди, які самі себе створюють. Коли говорять про децентралізацію, то йде певна підміна понять, бо ніхто не окреслює, що це таке. Треба виходити із природних і притаманних функцій, які має виконувати держава. наприклад, збір ПДВ це не є природна і притаманна функція місцевого самоврядування", зазначив він.

"Земельний податок чи ринковий збір, чи патрульно-постова служба чи видача дозволів на будівництво – це притаманно місцевому самоврядуванню. Держава повинна створювати систему, закони і стандарти, а видача дозволів торговцям це не її функція", розповів Самагальський.

 Матеріали взяті із інтрент-видання  ІА "Варіанти Львів"

 https://www.varianty.net/23469-vlada-ne-rozumiie-shcho-take- detsentralizatsiia-samahalskyi

 

Коментарі 

 
0 #1 Andrey 26.12.2014 01:22
Внесення змін до Бюджетного та Податкового кодексів Верховна Рада прийняла у першому читанні
https://www.auc.org.ua/news/zaproshuemo-do-obgovorennya-zakonoproektu-«pro-politsiyu-mistsevogo-samovryaduvannya»
Цитувати