Депутатський запит депутата Львівської міської ради Якиміва Андрія
Трибуна депутата

Подаємо запит повнотекстово:

Президенту України

Януковичу Віктору Федоровичу
01220, м. Київ, вул. Банкова, 11
 
Прем’єр-міністру України
Азарову Миколі Яновичу
01008, м. Київ, вул. Грушевського,12/2
 
Міністру регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України
Темнику Геннадію Павловичу
01601, м. Київ, вул. Велика Житомирська, 9
 
Генеральному прокурору України
Пшонці Віктору Павловичу
01011, м. Київ, вул. Різницька 13/15
 
Голові Львівської обласної державної адміністрації 
Шемчуку Віктору Вікторовичу
79008, Львів, вул. Винниченка, 18
 
Міському голові м. Львова
Садовому Андрію Івановичу
79000, м. Львів, пл. Ринок,1
 
 
                                                                          Депутатський запит
                                                                            Шановні колеги!
 
Приводом для мого звернення стала нагальна потреба привернення уваги представників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, вищих посадових осіб держави на беззаконня, яке не може мати місця ані в нашому місті, а ні загалом в декларованій Конституцією правовій державі.
 
Мова йде не лише про зухвалу вимагальницьку поведінку Львівського міського комунального підприємства «Львівтеплоенерго», а й потурання шляхом бездіяльності та нереагування на численні звернення правоохоронних органів.
 
Так, з січня 2013 року до окремих жителів м. Львова почали надходити «остаточні попередження про припинення надання комунальних послуг  до погашення заборгованості за теплопостачання» від Львівського міського комунального підприємства «Львівтеплоенерго» (надалі – ЛМКП «Львівтеплоенерго») (копія «остаточного попередження» додається).
 
Окрім відкритих погроз щодо заподіяння шкоди репутації, розголошення неправдивих відомостей, обмеження прав, а саме: «повідомлення сусідів про наявний борг з поясненнями, завдяки кому припиняється подача тепла до будинку», «Вам буде обмежено (припинено) надання усіх комунальних послуг», «накладення арешту на все Ваше майно, його вилучення при примусовому проникненні до помешкання та реалізація з прилюдних торгів», «звернення стягнення  з заробітної плати, пенсії та інших доходів», «обмежено право виїзду за кордон», що кваліфікується згідно статті 189 Кримінального Кодексу України як «вимагання» (вимога передачі чужого майна чи права на майно або вчинення будь-яких дій майнового характеру з погрозою насильства над потерпілим чи його близькими родичами, обмеження прав, свобод або законних інтересів цих осіб, пошкодження чи знищення їхнього майна або майна, що перебуває в їхньому віданні чи під охороною, або розголошення відомостей, які потерпілий чи його близькі родичі бажають зберегти в таємниці), тобто є злочином, ЛМКП «Львівтеплоенерго» порушило основоположний конституційний принцип, передбачений ч. 2 ст.61 Основного Закону - «юридична відповідальність особи має індивідуальний характер».
 
Зокрема, порушення принципу індивідуального характеру юридичної відповідальності проявляється в тому,  що ЛМКП «Львівтеплоенерго» надсилає погрози вторгнення в житло, дискредитації репутації законослухняного громадянина, накладення арешту на майно, обмеження права виїзду за кордон, припинення постачання теплоносія та гарячої води та інші жахливі попередження власникам житлових приміщень, котрі справно сплачують кошти за отримані комунальні послуги. На підтвердження виконання будь-яких зобов’язань перед ЛМКП «Львівтеплоенерго» останні подають довідки про відсутність заборгованості.
 
Однак ЛМКП «Львівтеплоенерго» не реагує на такі підтвердження, оскільки заборгованість за теплопостачання, яка утворилась до 01.10.2002 р., відповідно до письмових пояснень ЛМПК «Львівтеплоенерго» (копія відповіді додається),  залишилась на особових рахунках абонентів, тобто за житловими приміщеннями, а не за їх власниками.
 
Через труднощі фіксації зміни власників у ЛКП «Львівтеплоенерго», небажання посадових осіб цього підприємства встановити, чи дійсно існує борг і хто повинен його сплачувати, страждають добросовісні жителі, котрі вчасно сплачують житлово-комунальні послуги, однак змушені переживати моральні страждання від численних листів-попереджень із страхітливо змальованою перспективою «примусового вторгнення в житло», «обмеження права виїзду за кордон», «повідомлення сусідів», тощо.
 
Ще раз підкреслюю, що, згідно із Конституцією України, юридична відповідальність особи має індивідуальний характер. Не може бути притягнуто до відповідальності особу, яка не вчиняла жодного правопорушення.
Окрім того, відповідно до Закону України «Про житлово-комунальні послуги», сторонами відносин є виробник та споживач, тобто фізична або юридична особа, яка, згідно ч.1 ст. 1 даного Закону, отримує  або  має намір отримати житлово-комунальну послугу. При цьому, відповідно до п.5 ч.3 ст. 20 Закону, обов’язок оплачувати житлово-комунальні послуги, в тому числі теплопостачання, є у споживача, тобто особи, яка такі послуги безпосередньо отримує.
 
Саме тому «терор», здійснюваний ЛКП «Львівтеплоенерго» щодо мешканців м. Львова, які жодної заборгованості не мають, однак мали необережність придбати житло у «боржників», є незаконним та потребує негайного реагування. 
 
Жодним нормативно-правовим актом не передбачено відповідальності власника житла за обов’язками, зобов’язаннями та боргами попереднього власника.
 
Звернення мешканців м. Львова із зазначеною проблемою до Прокуратури Львівської області, Прокуратури м. Львова, Прокуратури Сихівського району м. Львова та Генеральної прокуратури України були перенаправлені безпосередньо до «винуватця» звернення – Директора ЛКП «Львівтеплоенерго» Пакіжа С.П., який належним чином на звернення не відреагував (копії «відписок» Прокуратури Львівської області та Прокуратури м. Львова додаються).
 
Наголошую також на тому, що діяльність органів прокуратури, згідно до ст.4 Закону України «Про прокуратуру» (надалі – Закон), спрямована на всемірне утвердження верховенства закону, зміцнення правопорядку і має своїм завданням захист від неправомірних посягань гарантованих Конституцією України, іншими законами України та міжнародними правовими актами соціально-економічних, політичних, особистих прав і  свобод людини і громадянина. При цьому принципами організації і діяльності прокуратури є, згідно ст.6 Закону,  захист у межах своєї компетенції прав і свобод громадян на засадах їх рівності перед законом, незалежно від національного чи соціального походження, мови, освіти, ставлення до релігії, політичних переконань, службового чи майнового стану та інших ознак, вжиття заходів до усунення порушень закону, від кого б вони не виходили, поновлення порушених прав і притягнення у встановленому законом порядку до відповідальності осіб, які допустили ці порушення. 
  
На сьогоднішній день жителів м. Львова залишили один-на один з їхньою проблемою – загрозою вторгнення в житло, арешту майна, позбавлення благ цивілізації у вигляді теплопостачання. 
Орган, покликаний Законом, створений Державою з єдиною метою – захист від неправомірних посягань прав людини і громадянина – «вмив руки» та віддав обов’язок захищати право громадян на індивідуальну відповідальність, на захист честі та гідності, на недоторканність житла тому,  хто на ці права і посягнув.
 
Вважаючи таку ситуацію недопустимою, керуючись вищенаведеним
ПРОШУ:
 
1. Підтримати це звернення з метою отримання найефективніших результатів у перевірці законності діяльності ЛМКП «Львівтеплоенерго» щодо надсилання погроз із вимаганням погасити заборгованості на адреси мешканців м. Львова та законності діяльності Прокуратури Львівської області, Прокуратури м. Львова щодо не реагування на скарги громадян. 
 
2. Створити тимчасову комісію для вивчення обставин порушення законодавства у ЛМКП «Львівтеплоенерго». 
 
3. Направити це звернення на адресу Генеральної Прокуратури України з проханням провести перевірку законності реагування Прокуратури Львівської області та Прокуратури м. Львова на звернення громадян, а також діяльності ЛМКП «Львівтеплоенерго» щодо надсилання погроз із вимаганнями погасити заборгованість.
 
Окрім цього, прошу офіційно оприлюднити мій запит, зокрема шляхом опублікування на офіційній інтернет-сторінці Львівської міської ради та в газеті «Ратуша».
 
Додатки:
1. Копія «Остаточного попередження про припинення надання комунальних послуг до погашення заборгованості за теплопостачання» від 30.01.2013 р.
2. Копія «Остаточного попередження про припинення надання комунальних послуг до погашення заборгованості за теплопостачання» від 09.08.2013 р.
3. Копія відповіді Прокуратури Львівської області від 25.02.2013 р. №19-р-13.
4. Копія відповіді Прокуратури Львівської області від 14.02.2013 р. №19-р-12.
5. Копія відповіді прокуратури м. Львова від 27.02.2013 р. №19/1р-13.
6. Копія відповіді ЛМКП «Львівтеплоенерго» від 27.02.2013 р. 
 
 
З повагою, депутат Львівської міської ради
Якимів А.І.