У Львові пройшов конкурс соціально-культурних проектів
Тема тижня

Львів залучає потенціал громадських організацій до впровадження інноваційних підходів, реалізації соціально-економічної та культурної політики на муніципальному рівні. Це відбувається завдяки конкурсу соціально-культурних проектів, який проводиться уже четвертий рік поспіль. 

Кожного року спостерігається позитивна динаміка збільшення кількості учасників та пропонованих проектів. Цього року на конкурс соціально-культурних проектів було подано 150 проектних пропозицій (до прикладу, у 2009 р. – 98 проектів) від 104 громадських організацій м.Львова (2009 р. – 74 громадські організації) на загальну очікувану суму дофінансування проектів від Львівської міської ради – 4 млн. 900 тис. грн
 
Були різні напрямки проектів:
«Культура та туризм» - 55 проектів
«Робота з дітьми, молоддю та сім’ями, фізична культура і спорт» - 38 проектів
«Розвиток громадянського суспільства» - 16 проектів
«Соціальний захист» - 41 проект
 
Оцінка поданих проектів та відбір кращих із них здійснювалась на засіданнях чотирьох профільних конкурсних комісій, до складу яких входили депутати від постійної комісії медицини, освіти, науки і соціального захисту, постійної комісії культури, дозвілля, промоцій, ЗМІ та туризму, постійної комісії молодіжної політики, спорту та оздоровлення, представники профільних управлінь департаменту гуманітарної політики та управління «Секретаріат ради». Основними критеріями для оцінки поданих на конкурс проектів слугували: актуальність запропонованого проекту для громади м.Львова, важливість отриманих результатів внаслідок реалізації проекту, доцільність реалізації проекту з огляду на затрачені ресурси. 
 
Громадські організації, як і у попередньому році, мали можливість представлення та захисту власних проектних ідей на засіданні конкурсної комісії незалежно від розміру очікуваного дофінансування.  
 
«Особливо приємно відзначити, що якість щороку зростає, ми маємо доволі високі бали і обирали кращих з найкращих. Є не лише просто цікаві ідеї, але й зовсім інший рівень підготовки документів, кошторисів, більш фахово працюють громадські організації. Ми хочемо подякувати усім громадським організаціям, які зголосились, за їхні ідеї, проекти та велику роботи задля покращення життя у місті. Остаточне рішення з приводу переможців буде прийнято після прийняття міського бюджету.
 
Подані проекти пропрацьовані дуже серйозно, громадські організації затратили багато часу, тому набагато кращою є їхня підтримка. Ми будемо старатись максимально включити їх у календарні плани та закладати відповідні суми у бюджеті», - розповів Василь Косів, заступник міського голови з гуманітарних питань.
 
«Проекти спочатку обговорювались на постійній депутатській комісії, приймалось певне рішення, а згодом на загальній комісії повторно переглядали ці проекти. Проте у нас наразі нема бюджету і тому невідомо коли буде підведена ця остаточна риска. На нашій комісії культури і туризму було прийняте рішення, щоб фінансувати максимальну кількість проектів. Ті проекти, які набрали бодай три бали повинні бути профінансовані. Ми підтримували не тільки нові, але й вже традиційні проекти, такі як театральний фестиваль «Драбина», без яких ми вже собі не уявляємо культурного життя міста», - говорила Лемик Роксолана, член постійної депутатської комісії культури, дозвілля, промоцій, ЗМІ та туризму.
 
«Збільшилась не лише кількість проектів, але й якість. Доволі важко визначати критерії та обирати ті чи інші проекти. Крім того, хочу звернути увагу, що цю програму можна розглядати не лише як підтримку громадського сектору, а як замовлення містом певних соціальних послуг», - зауважив Кардаш Іван, заступник голови постійної депутатської комісії молодіжної політики, спорту та оздоровлення. 
 
«На жаль, цього року міська рада, у зв’язку з тим, що не прийнятий держбюджет, і відповідно бюджет міста та конкурсу, не може визначити кількість проектів, які будуть профінансовані. Проте оприлюднений рейтинг в якому можна побачити хто може розраховувати на фінансування. Це робиться для максимальної прозорості та зрозумілості. Однією з ознак цьогорічного конкурсу було те, що майже у 1,5 рази збільшилась кількість поданих проектів. Це свідчить насамперед про ріст довіри до конкурсу, бажання організацій бути задіяними  у громадському житті міста, відкритість до співпраці та про поступ у цій сфері», - підкреслив Юрій Лукашевський, начальник відділу громадського партнерства управління «Секретаріат ради».

Відділ інформаційної політики секретаріату ради