Виконком міської ради: бути чи не бути?
Тема тижня

Експерти вважають, що виконавчі комітети міських рад є рудиментом ще від радянської системи управління - більшість функцій виконкомів тепер дублюють управління і департаменти виконавчих органів. З іншого боку, повністю ліквідувати такий орган управління неможливо – чинне законодавство передбачає, що він зобов’язаний збиратися не рідше, ніж раз в 10 днів.

 

У Львові розпустити виконком намагалися вже двічі – у грудні 2008 і, минулого тижня, 17 вересня. Так, наприкінці 2008 року спроба увінчалась лише змінами окремих членів.

Водночас, на сесії Львівської міської ради 17 вересня 2009 року розігнати виконком спробували вдруге – депутати ухвалили попереднє рішення про розпуск виконавчого комітету. Ця пропозиція була прийнята після перерви, що була відведена мером міста Андрієм Садовим для обговорення з керівниками депутатських фракцій порядку денного 14-ї сесії. Після повернення до сесійної зали Андрій Садовий заявив, що проаналізував роботу виконкому та вирішив його розпустити. Позицію мера підтримали 66 депутатів.

В цілому таке рішення можна вітати – це стане поштовхом для оптимізації роботи виконкому. Так міський голова домовився з депутатами про посилення контролю над тими рішеннями, які виносяться на розгляд виконкому шляхом проведення консультацій з депутатським корпусом, з колегією міської ради. Крім цього, планується переглянути положення про виконком в частині розмежування повноважень, щоб невластиві або необов’язкові функції забрати і передати на департаменти міської ради.

Це був важливий крок для покращення життєдіяльності міста, проте він до кінця ще не розглянутий. Згідно з пропозицією Андрія Садового, до складу виконкому мали б увійти: міський голова Андрій Садовий, керуюча справами виконкому Марта Литвинюк, секретар Львівської міської ради Володимир Квурт, заступник міського голови з питань підготовки до Євро-2012 Олександр Жаріков, перший заступник міського голови Олег Синютка, заступник з гуманітарних питань Василь Косів, заступник з питань містобудування та інфраструктури Володимир Шевчук і заступник голови МВС у Львівській області Олег Рудницький.

Але затвердити цей склад так і не вдалось, оскільки депутати наполягли на тому, щоб обговорити і доопрацювати дане питання. В результаті, задля досягнення згоди та визначення найоптимальніших рішень, питання про поіменний склад нового виконкому було перенесене на наступне засідання сесії.