Бюджет розвитку міста: серед пріоритетних напрямків - ремонти доріг та відкриття нових дошкільних закладів
Тема тижня

У Львівській міській раді відбулось громадське слухання бюджету розвитку на 2015 рік. Зі слів голови комісії фінансів та планування бюджету Яромира Самагальського, в абсолютних цифрах цьогорічний бюджет розвитку достатньо великий, але при цьому треба враховувати обставини, які є в державі – ріст курсу долара, цін на паливо, енергоносії, підвищення вартості комплектуючих, які використовуватимуться для робіт. Зважаючи на це, депутат висловив припущення, що 30% запланованого виконано не буде.

Яромир Самагальський повідомив, що джерелами наповнення бюджету розвитку є інвестиційні внески від підприємств, які здають свої об’єкти в експлуатацію – 14,5 млн грн; кошти від продажу майна – 38 млн грн; кошти від продажу землі – 20 млн грн. Решта коштів у зв’язку зі змінами Бюджетного кодексу передається із загального фонду бюджету.

Як повідомила директор департаменту економічної політики  Ірина Кулинич, у бюджеті розвитку на  2015 рік, який становить 675 млн грн, вдалось врахували всі пріоритетні проекти. А це, насамперед, будівництво трамвайної колії на Сихів, реконструкція доріг, ремонт каналізаційних мереж, відкриття додаткових груп і дошкільних навчальних закладів.

Зокрема, передбачено допомогу учасникам АТО та їх сім’ям у сумі 9,3 млн грн, для будівництва трамваю на Сихів – 121,0 млн.грн. Варто зауважити, що у цю суму входить частка міста у співфінансуванні проекту ЛКП «Львівавтодор», реконструкція трамвайного маршруту № 4 від вул. Стрийської до вул. Ю. Мушака, викуп об"єктів нерухомого майна для суспільних проблем (вул. В. Навроцького,1), реконструкція проспекту Червоної Калини.

Значну суму заплановано для капітального ремонту та реконструкції доріг та тротуарів – 134, 7 млн.грн. Зокрема, ремонтуватимуть дороги на вулицях Мечнікова, Сихівській, Лисенка, Пасічній, Опришківській, Богданівській. Крім цього, передбачено капітальний ремонт доріг на Янівському, Сихівському та Голосківському кладовищах.

Ірина Кулинич зазначила, що вперше цього року закладаються кошти для облаштування громадських просторів – 6,4 млн грн. А це -  благоустрій скверів міста та відпочинкових зон. Понад  30, 5 млн грн закладено на реконструкцію інженерних мереж та рекультивацію полігону ТПВ. Громадські активісти цікавились термінами закриття Грибовицького сміттєзвалища та ефективністю використаних коштів на це. У свою чергу, начальник управління житлового господарства ЛМР Юрій Голець, пояснив, що  рекультиваційні роботи триватимуть  8-10 років, а кошти, які були заплановані на це раніше, були надані, але не використані.

 «Це не є бюджет розвитку міста Львова в нормальному плані розвитку. Великих концептуальних і системних змін тут не закладено. Ми старалися закласти те, що зможемо зробити», - зауважив Яромир Самагальський.

Зважаючи на те, що транспорт львівських комунальних підприємств  зношений, на придбання техніки та рухомого складу виділено 35,6 млн грн.

У зв’язку з цим, присутні цікавились, чи доцільно у складний для держави час купувати вартісний електробус. На це Ірина Кулинич зазначила, що це – дуже важливий для міста проект, адже інвестуються кошти у львівське підприємство «Електрон», а це, в свою чергу, нові робочі місця та впровадження екологічно чистого транспорту. Також чиновниця акцентувала увагу на важливості запровадження електронного врядування та створення Центру надання адміністративних послуг.

Цьогоріч на охорону історичного середовища  заплановано 14,5 млн грн. Важливою стрічкою у бюджеті розвитку є гуманітарна галузь, для неї передбачено 121,1 млн грн видатків, з них 71,3 млн грн – на освіту, 19,4 млн грн – на охорону здоров’я, 6, 7 млн грн – на культуру та 7,1 млн грн на молодь, спорт, діти і соцзахист. Ці кошти використають на заміну вікон, ремонт санвузілв, басейнів, дахів, фасадів, відновлення ДНЗ.

Окрім цього, велику суму - 32 млн грн закладено на будівництво пам’ятника Шептицького та облаштування площі святого Юра.

Мешканці міста, присутні на громадських слуханнях, запитували, чи передбачено у бюджеті розвитку кошти на те, щоб можна було стежити за рухом львівських маршруток в інтернеті, на облаштування громадських туалетів на кінцевих зупинках і чи планується будівництво конгрес-холу.

Серед пріоритетних напрямків фінансування Яромир Самагальський назвав ремонтні роботи у закладах освіти, адже їх проведуть у канікулярний час. Також було зазначено, що для ефективного використання коштів, складатиметься календарний графік робіт і, якщо суми з якихось причин не будуть використані, то їх перерозприділять.