Орест Файфурка: «Для міської влади конкурс соціально-культурних проектів – це інструмент вирішення проблем громади, нестандартність підходів та залучення додаткових ресурсів, спрямованих на розвиток громади»
Тема тижня

У Львівській міській раді відбувся брифінг на тему: «Пріоритети  конкурсу соціально-культурних проектів на 2015 рік» за участі: Ореста Файфурки - начальника відділу громадського партнерства  управління “Секретаріат ради”, Ірини Шимон - спеціаліста відділу маркетингу і культурних індустрій управління культури, Сільчак Ольги - заступника начальника управління соціального захисту департаменту гуманітарної політики, Юрія Гладкого -  головного спеціаліста відділу сім’ї і молоді управління молоді, сім'ї та спорту. 

Основною метою конкурсу соціально-культурних проектів є залучення людських та матеріальних ресурсів громадських організацій і впровадження інноваційних підходів до реалізації соціально-економічної та культурної політики на муніципальному рівні.  У конкурсі можуть брати участь  громадські та інші організації, які офіційно зареєстровані відповідно до вимог законодавства України як неприбуткові, за винятком релігійних організацій та політичних партій. Основними напрямками конкурсу є  культура, туризм, розвиток громадянського суспільства, соціальний захист, робота з молоддю та сім’ями, фізична культура та спорт. Межі фінансування  конкурсу: мінімальний розмір гранту – 5 тис. грн., максимальний розмір гранту – 50 тис. грн., рекомендований розмір гранту - до20 тис. грн.

 Як зазначив начальник відділу громадського партнерства  управління “Секретаріат ради” Орест Файфурка:

«Конкурс соціально-культурних проектів у Львівській міській раді проводиться з 2007 року і є успішним прикладом співпраці громадських організації та Львівської міської ради. Кожного року кілька десятків  громадських організацій отримують фінансову підтримку на реалізацію соціально-культурних проектів на конкурсній основі. За період 2007-2014 рр. на конкурс було подано 1031 проектну пропозицію, із них підтримано 339, тобто практично кожен  третій проект. В середньому  на конкурс подається 130 заявок, з яких підтримується приблизно 40. У зв’язку з складною ситуацією в країні в 2014 році  статистика пішла на спад було подано 71 заявку, а фінансування отримали 24 проекти".

Зокрема, Орест Файфурка зауважив, що: «Для міської влади  конкурс соціально-культурних проектів – це  інструмент вирішення проблем громади,  нестандартність підходів та залучення додаткових ресурсів спрямованих на розвиток громади. Для  громадських організацій – це можливість отримати фінансування їхніх ідей та  підтримку міської ради загалом. Особливістю конкурсу є те, що  проекти громадських організацій, очікувана сума до фінансування яких становить понад 20 тис. грн. представляються громадськими організаціями безпосередньо на засіданні конкурсної комісії.»

Управління «Секретаріат ради» оприлюднило свої рекомендації, щодо тематики соціально-культурних проектів на 2015 рік за напрямком «Розвиток громадського суспільства»: підтримка та розвиток волонтерських ініціатив у місті Львові в тому числі на потреби АТО; підтримка та супровід реалізації локальних ініціатив мікрогромад міста (будинкові, вуличні та квартальні ініціативні групи); сприяння  залученню громадян до участі у місцевому самоврядуванні; сприянні відкритості і прозорості у діяльності органів місцевого самоврядування та органів виконавчої влади на території міста Львова, удосконалення  якості надання адміністративних послуг; моніторинг проблем громади  міста та підготовка пропозицій щодо їх нормативного врегулювання; висвітлення та популяризація діяльності громадських організацій та ініціатив м. Львова.

На думку заступника начальника управління соціального захисту департаменту гуманітарної політики Ольги Сільчак:

«Для управління соціального захисту в бюджеті передбачено 100 тис.грн. на реалізацію соціально-культурних проектів на 2015 рік. Цього року  для нас найголовніше -соціальна підтримка та надання соціальних послуг  вимушено переселеним особам та особам які постраждали  під час АТО. Також слід звернути увагу та забезпечити  переселенців найнеобхіднішим: житлом, харчуванням, одягом. Необхідно надати психологічну  підтримку постраждалим  під час проведення АТО, а також членам їхніх сімей".

 Як зазначив Юрій Гладкий, головний спеціаліст відділу сім’ї і молоді управління молоді, сім'ї та спорту:

«У цьому  році  на підтримку дитячих та молодіжних організацій, що є у Львові маємо 1 млн. 150 тис. грн. Ці кошти скеровані на підтримку організаційних заходів  для молоді і дітей.»

Як зауважила Ірина Шимон,   спеціаліст відділу маркетингу і культурних індустрій управління культури, департаменту  гуманітарної політики:

«Управління культури на цей рік передбачено 270 тис. грн. на фінансування соціально-культурних проектів. Цього  року пріоритетними від управління культури департаменту гуманітарної політики будуть інноваційні проекти: присвячені 150-літтю з дня народження Андрея Шептицького  із залученням локальних громад і публічного простору міста; дотичні до  спадщини ЮНЕСКО «Львів – місто літератури»,  а також проект партнерами у яких є дитячі та освітні бібліотеки, інноваційні  мистецькі проекти з використанням новітніх технологій, спрямовані на промоцію театру серед дітей і молоді".