Львів’яни допоможуть Маріуполю і Краматорську, які постраждали від терористичних атак
Тема тижня

На позачерговій сесії Львівської міської ради депутати погодили ухвалу про внесення змін до міського бюджету м. Львова на 2015 рік. Відповідно до документу, міста Маріуполь та Краматорськ, що постраждали від терористичної атаки, отримають від Львівської міської ради по 500 тисяч гривень допомоги для здійснення заходів, пов’язаних з ліквідацією наслідків надзвичайної ситуації та надання допомоги постраждалим і сім’ям загиблих.За відповідне рішення проголосувало 70 міських обранців.

Міський голова Львова Андрій Садовий наголосив на необхідності консолідації всіх українців  і закликав солідаризуватись з колегами з міст, які постраждали.

«Завдання Львова сьогодні – максимально працювати і в міру можливостей допомагати тим, хто сьогодні в біді. Ситуація є хвилююча, в місті Краматорськ відбулась велика біда – терористи з терористичних організацій ДНР і ЛНР, обстріляли мирне місто, загинуло 17 мирних мешканців, більше 60 людей знаходяться в лікарні - стан дуже важкий. Така ж ситуація в Маріуполі, де загинули люди, дуже багато людей знаходяться на лікуванні», - сказав Андрій Садовий.

Під час обговорення керівник фракції ВО «Свобода» у ЛМР Любомир Мельничук запропонував внести зміни до ухвали щодо визнання на рівні міста «ДНР» та «ЛНР» терористичними організаціями та визнання Російської Федерації державою-агресором.

«Ми уже звикли жити в стані війни. Вона стала для нас невід’ємною частиною життя і кожен в міру своїх можливостей працює над перемогою. Безперечно, що сьогодні наша сесія є знаковою, вона є позачерговою. В країні відбуваються страшні речі, так звані ДНР і ЛНР нападають на мирні міста, в той час, коли їхні ватажки пробують виторгувати для себе якісь преференції в геополітиці. Але Львів завжди був отим рушієм, який давав необхідний імпульс для змін по всій Україні. Ми є, очевидно, першим містом-волонтером, яке на рівні міста допомагає решті України.  І так само закликаємо кожне місто в Україні допомагати українському Донбасу», - заявив Любомир Мельничук.  

У зв’язку із складною ситуацією в країні керівник депутатської групи «Львів європейський» Іван Гринда запропонував заслухати на наступному засіданні ЛМР керівників МНС і УВС у Львівській області щодо готовності Львова до можливих терористичних загроз, кількості бомбосховищ тощо.

«Ми розуміємо, що місто Львів є також під загрозою, а нас хвилює безпека наших громадян. Тому важливо знати, в якому стані є міські бомбосховища, що в місті немає паніки і всі державні структури працюють в штатному режимі», - сказав Іван Гринда.  

«Війна стосується кожного», - зауважив під час свого виступу Юрій Кужелюк і запропонував називати військові дії на Сході України не АТО, а україно-російською війною. «Бо саме так напишуть колись у підручниках історії, а на Донбасі вже давно воюють російській кадрові військові», - резюмував він.

Допомогти дітям забути жахи війни закликав присутніх голова комісії молоді, спорту та оздоровлення Остап Іваськевич. Він повідомив, що було виділено додаткові кошти на оздоровлення дітей, які перебувають в зоні АТО. «На нараді з керівниками найбільших молодіжних організацій ми вирішили провести влітку таборування для дітей із постраждалих міст, що дозволило б їм відволіктись від пережитого».     

Валерій Веремчук, член депутатської групи «Депутатський контроль»  назвав допомогу постраждалим містам позитивним прецедентом в Україні, коли на рівні місцевого самоврядування відбувається взаємодопомога постраждалим мешканцям.

«Сьогодні ми робимо правильний прецедент, подаємо правильний приклад, коли на рівні місцевого самоврядування починаємо взаємодопомогу тим, в кого сьогодні лунають вибухи. Я спілкувався в Маріуполі з тими людьми, які рили окопи навколо міста, щоб не пустити туди загарбницькі війська. Декому з них спалили офіси, комусь довелось вивести сім»ї, але вони досі підтримують наших хлопців, які стоять на блок-постах.  І те, що ми сьогодні надамо допомогу тим містам, покаже, що Україна  - це 46 мільйонів українців, які будуть стояти на своїй землі і не пустять сюди ворога», -зауважив Валерій Веремчук.

Голова фракції «Удар» Анатолій Крачковський констатував, що, на жаль,  тероризм не має кордонів і тільки об’єднавши зусилля, ми зможемо перемогти ворога. 

«Закликаємо усі міста, які мають змогу допомогти, брати приклад з міста Львова. Сьогодні ми бачимо українське військо, яке укомплектоване переважно за допомогою волонтерів.  І сьогодні Львів є містом-волонтером. Ми розуміємо, що ці кошти, які ми передаємо, не покриють усіх їхніх потреб, але якщо наш приклад переймуть інші міста, разом ми зможемо подолати агресію  і перемогти ворога», - підкреслив Анатолій Крачковський