На сесії Львівської міської ради Секретар Ради Василь Павлюк звернувся до Маріупольської міської ради із зверненням
Тема тижня

Подаємо текст звернення  повністю:

 

"Від громади міста Львова та депутатів Львівської міської ради висловлюємо глибоке співчуття кожній сім’ї, якої торкнулось лихо, та слова підтримки усім мешканцям міста Маріуполя з приводу останніх трагічних подій.

Злочинні дії проти людяності за підтримки Збройних Сил Російської Федерації призвели до страшної трагедії – смерті мирних жителів міста, в тому числі дітей. Ми засуджуємо дії терористів. Причетні до цього злочину особи та організації повинні бути притягнуті до відповідальності згідно з нормами національного та міжнародного права.

Події минулого року довели, що прагнення українського народу приєднатися до європейської родини є кроком у краще майбутнє, де відносини між країнами базуються на загальних правилах і всі країни дотримуються демократичних принципів, зокрема принципу миру, свободи і пошани прав людини. Ми повинні засвоїти болісні уроки історії і не повторювати помилок наших предків та сучасників, усвідомивши, що саме принципи правової держави можуть стати стримуючим фактором у боротьбі з агресором.

Сьогодні наша держава перебуває у вирі страшних подій, що можуть на багато років визначити вектор цивілізаційного розвитку України. Саме зараз, ми повинні боротись не шкодуючи сил за спільне майбутнє у незалежній, неподільній та процвітаючій державі. В останні дні кожен громадянин України остаточно зрозумів, наскільки важливо допомагати своїй армії, а головне наскільки боляче переключатись на допомогу мирному населенню. Безперечно, вбивство людини є тяжким гріхом і одночасно важким злочином, а коли мова йде про масові вбивства мирного населення – не може бути іншої реакції, як осуд такого масштабного злодіяння. Усі українці повинні врахувати болісні уроки історії та спільно молитися за душі невинно вбитих.

Львівська міська рада та усі львів’яни стурбовані теперішніми подіями, які відбуваються на Сході України. З огляду на дружні стосунки, що склались між депутатами Львівської міської ради та Маріупольської міської ради, ми переконані, що всіх українців об’єднує спільна національна ідея. Ми висловлюємо свою підтримку та бажаємо усім мешканцям зайнятих бойовиками територій врегулювання ситуації, завершення конфлікту та неповторення подібних терористичних актів.

Реалії сьогодення заставляють нас задуматись, що буде далі? Адже ніхто не може відповісти, наскільки далеко може зайти наш супротивник і які цілі він переслідує. Сьогодні, як ніколи, ми повинні проявити взаємопідтримку та взаємодопомогу один одному.

Ми, національно свідомі українці від Сходу до Заходу, маємо можливість самостійно будувати свою демократичну і вільну Україну за принципами правової держави. На жаль, ціна цих змін надзвичайно висока – втрата справжніх героїв та  патріотів, які вмирають у боротьбі за ідею.

У ситуації що склалася, Львівська міська рада готова надавати допомогу та  вживати усіляких заходів, направлених на захист мирних мешканців та захист територіальної цілісності України".

Слава Україні!