«Регуляторні акти для податку на нерухомість та акциз - це серйозні документи, які будуть стосуватись кожного львів’янина», - Яромир Самагальський
Тема тижня

Під час громадського слухання у Львівській міській раді обговорили проект бюджету Львова на 2015 рік. Директор департаменту фінансової політики Олег Іщук зосередив свій виступ на порядку прийняття бюджету, назвавши основні його показники. З його слів, процес розробки бюджету починається ще з травня місяця, потім проект цього документу подається спочатку на розгляд виконавчих органів Львівської міської ради, а згодом - депутатського корпусу.   

Згідно з пропозиціями, до проекту загального фонду міського бюджету м. Львова на 2015 рік обсяг видатків загального фонду бюджету на 2015 рік становить 900 млн 901 тис. грн, з них на освіту без субвенцій - 313 млн 900 тис. грн, соцзахист – 52 млн 530 тис. грн, фізичну культуру і спорт – 13 млн 243 тис. грн, культуру і мистецтво – 88 млн 700 тис. грн, державне управління – 124 млн 39 тис. грн, ЖКГ – 214 млн 592 тис. грн, транспорт та дорожнє господарство – 10 млн 237 тис. грн., молодіжне кредитування – 5 млн 300 тис. грн.

Голова комісії фінансів та планування бюджету Яромир Самагальський нагадав, що згідно з новим бюджетним кодексом, до місцевих податків та зборів додано два нових податки – акцизний збір від реалізації алкоголю, тютюнових виробів та палива та податок на нерухомість від’ємну від земельної ділянки.

«Ці місцеві податки - це суттєве джерело наповнення бюджету. І вже до 1 лютого ми повинні проголосувати регуляторні акти дляподатку на нерухомість та акциз, а ще немає прорахованої бази.Це серйозні документи, які будуть стосуватись кожного львів’янина. На мою думку, органи місцевого самоврядування в межах своєї компетенції повинні мати джерела наповнення бюджету, на які вони впливають і самі вирішують, як  розпоряджатись цим фінансовим ресурсом», - підкреслив Яромир Самагальський.

У проекті бюджету запропоновано також бюджет розвитку, який роглядатимуть окремо,у сумі 602 млн 200 тис. грн.

У ході слухань представники громадських організацій висловили багато зауважень до проекту бюджету. Зокрема, присутні наголосили на тому, що у матеріалах не була подана дохідна частина бюджету, а громадамаєзнати не лише, на що місто витрачає, а й звідки і скільки заробляє. Також лунало питання про брак фінансування спортивних дитячих шкіл, вирішення проблеми Грибовицького сміттєзвалища та створення громадських рад, які б контролювали роботу місцевого самоврядування.

Зі слів Юрія Кужелюка з комісії інженерного господарства, транспорту і зв’язку, саме через те, що розмір місцевих податків мають право встановлювати органи місцевого самоврядування, ці питання викликають сьогодні найбільше дискусій. Депутат вважає, що у зв’язку з цим, їх треба доопрацювати і ретельно проаналізувати депутатському корпусу, а тому запропонував бюджетну сесію міськради перенести на пізніший термін.