У Сихівському лісі відбувся другий етап толоки
Тема тижня

9 листопада 2013 року у лісопарку «Зубра» (Сихівський ліс) відбувся другий етап громадської толоки. На ініціативу депутатів-свободівців Львівської міської ради активно відгукнулись місцеві мешканці та парафіяни храмів УГКЦ Сихівського району.  
 
За словами Івана Лещишина, депутата Львівської міської ради, Сихівський ліс перебуває у занедбаному стані. Проте завдяки спільним зусиллям громади незабаром він стане великою відпочинковою зоною, де мешканці зможуть проводити свій вільний час. Задля цього уже вкотре проводяться толоки. 
 
Окрім цього, Іван Лещишин нагадав, що близько року тому у розмові із настоятелем церкви Різдва Пресвятої Богородиці отцем Орестом Фрединою зародилась ідея будівництва на цій території Хресної дороги. А для того, щоб дендрологи змогли провести передпроектні роботи, потрібно очистити ліс від чагарників та кущів, адже площа парку є велика - 43 га.  
 
Загалом, робота тривала понад 5 годин, від чагарників та сміття вдалось очистити 10 га лісу. Для роботи були задіяні мотокоси, бензопили, ручні ножиці. Багато львів’ян прийшло із своїми інструментами.  
 
«Я із захопленням підтримав ідею створення у Сихівському лісі відпочинкової зони та Хресної дороги, адже таким чином ми захистимо ліс від забудови та рейдерських захоплень. А, головне, створимо  у мікрорайоні Сихів великий, затишний парк, де мешканці зможуть відпочивати. Не секрет, що ця територія перебуває у занедбаному стані. У Сихівському лісі  містяни самовільно створили цвинтар для домашніх тварин. Тут часто збираються безхатьки. На жаль, упродовж останніх двадцяти років міська влада самоусунулася від розв'язання цієї проблеми. Тільки спільними зусиллями місцевих мешканців та членів районної організації "Свободи" територію парку поступово, невеликими відтинками вдається привести до належного стану ", – розповів Іван Лещишин.
 
За задумом, Сихівський ліс буде поділений на дві частини. Перша - зона тихого відпочинку діаметром
400м, в якій відбуватиметься Хресна дорога. Вона матиме 14 стацій (зупинок) для парафіян. Хресна дорога належатиме до парафії найбільшої на Сихові церкви Пресвятої Богородиці. Друга частина - зона активного відпочинку. Ця зона більша за розмірами і призначатиметься для активного проведення дозвілля. Окрім цього, планується побудова дитячих майданчиків, лавочок, доріжок, смітників та освітлення.
 
Нагадаємо, 2 листопада 2013 року відбувся перший етап толоки у Сихівському лісі, у якій взяли участь понад 200 осіб. Багато львів'ян прийшло з власними пилами та сокирами. Цього дня було очищено 2 га лісу. Загалом з території парку вивезли понад 400 мішків зі сміттям.
 
Понеділок, 11 листопада 2013 року