Депутати Славутицької міськради відвідали Львів задля обміну досвідом
Тема тижня

26 вересня 2013 року Львівську міську раду відвідала делегація депутатів Славутицької міської ради. Мета візиту – вивчення діяльності органів місцевого самоврядування Львова та обмін передовим досвідом в сферах стратегічного планування міста, реформування ЖКГ, соціальної політики. Гості поспілкувались із міським головою Андрієм Садовим та секретарем ради Василем Павлюком, головою комісії інженерного господарства, транспорту та зв’язку Іваном Гриндою.  
 
Під час заходу секретар ЛМР акцентував увагу присутніх на проблемах місцевого самоврядування, які є актуальними у всій Україні.  А, саме, централізація влади, яка залишилась ще з радянських часів.
 
«Ми давно уже живемо за правилами ринкової економіки, у нас функціонує багатопартійність, натомість у нас досі діє централізація влади, як за Радянського Союзу. Однозначно потрібно чітко виписати повноваження органів місцевого самоврядування, запровадити справедливе оподаткування, та надати місцевій громаді право самій розпоряджатися своїми коштами. Адже в Законі про місцеве самоврядування чітко окреслено, що найвищим органом самоврядування є сесія, рада, а представниками громади є депутати», - зазначив Василь Павлюк.
 
На думку секретаря Львівської міської ради, з метою децентралізації влади  доцільним є також перенесення місця дислокації кількох міністерств. Наприклад, у Харкові могли б функціонувати міністерства економічного профілю, у Львові – культурного.  
 
Голова комісії інженерного господарства, транспорту та зв’язку Іван Гринда наголосив на проблемах, які доводиться вирішувати у господарці Львова та розповів про роботу депутатів-мажоритарників в округах та під час сесії.     
 
Депутати з Славутича цікавились, як відбувається у Львові реформування у ЖКГ, чи багато мешканців об’єднуються у ОСББ? Василь Павлюк пояснив, що, на жаль, не всі мешканці розуміють переваги самоврядування у житлово-комунальній сфері і не завжди охоче ухвалюють рішення про створення ОСББ.  
 
«Втім, за об’єднанням співвласників багатоквартирних будинків – майбутнє», - пояснив посадовець та навів приклад Естонії, де ОСББ успішно функціонує.   
 
Віктор Синиця, депутат Славутицької міської ради, повідомив, що їх депутатський корпус поставив собі за мету вивчити передовий досвід міських рад інших міст. Нещодавно вони уже побували у Вінниці. За словами депутата, найбільшу зацікавленість у нього викликає стратегічний план  Львова  та заходи щодо промоції міста.
 
«Наше місто Славутич – наймолодше в Україні, йому лише 26 років. Воно є супутником Чорнобильської атомної станції. Зараз у нас функціонує об’єкт укриття. Раніше там працювало 12 тисяч осіб, тепер – лише 3 тисячі . Але ми повинні знати, як далі житиме наше місто, що нас очікує? Після закриття ЧАЕС, було успішно проведено диверсифікацію економіки міста. Адже почало працювати кілька інших підприємств, наприклад,  «Атомремонтсервіс», який обслуговує усі атомні станції в Україні та за кордоном. Також проводиться програма перекваліфікації колишніх працівників станції. Колишні підвідомчі структури, як от садки, передані в комунальну власність. І сьогодні рівень безробіття  у Славутичі порівняно невисокий - 1,6 %», - розповів Віктор Синиця. 
Четвер
26 вересня 2013 року