Звернення Львівської міської ради щодо неприпустимості продовження терміну перебування Чорноморського флоту Російської Федерації у Криму
Новини
23 квітня на позачерговому пленарному засіданні 17-ї сесії Львівської міської ради 5-го скликання, депутати ЛМР прийняли «Звернення Львівської міської ради щодо неприпустимості продовження терміну перебування Чорноморського флоту Російської Федерації у Криму».
 
Текст звернення подаємо повнотекстово:
 
Звернення Львівської міської ради щодо
неприпустимості продовження терміну перебування 
Чорноморського флоту Російської Федерації у Криму
 
Від імені громади Львова, ми, депутати Львівської міської ради, виступаємо категорично проти домовленостей між Президентом України Віктором Януковичем і Президентом Російської Федерації Дмитром Медведєвим щодо продовження терміну перебування Чорноморського флоту Російської Федерації на території України у Криму.
 
Питання суверенітету, територіальної цілісності та національної безпеки держави України можуть визначатися лише Конституцією – основним законом держави. Стаття 17 Конституції чітко визначає: «На території України забороняється створення і функціонування будь-яких збройних формувань, не передбачених законом. На території України не допускається розташування іноземних військових баз».
 
Таким чином, укладення угоди від 21 квітня 2010 року є прямим порушенням Конституції. Такий крок свідчить про те, що нова влада позбавляє Україну незалежності, суверенності та самостійності і стає на службу кадебістської, по своїй суті, влади Кремля, цим нова влада протиставила себе волі народу і національним інтересам України. Адже змінити порядок тимчасового перебування Чорноморського флоту на території України можна було виключно шляхом внесення змін до Конституції України. 
 
Присутність Чорноморського флоту залишається фактором військового та політичного тиску на Україну. ЧФ РФ регулярно порушує українське законодавство, ігнорує рішення українських судів, без погодження та інформування української сторони займається перевезенням зброї (у т. ч. ракет), демонстративно – зневажливо ставиться до української символіки. Військова база у Севастополі є інструментом геополітичних інтересів Росії, тому не є і не може бути економічним фактором партнерських взаємин дружніх країн.
 
Звертаємось до народних депутатів України з вимогою в будь-який спосіб не допустити ратифікації угоди про продовження перебування ЧФ РФ на території України, бо йдеться не про чиїсь вигоди, йдеться про те – бути чи не бути Україні. Згадайте, що Ви обрані волею українського народу для захисту його інтересів. Якщо парламент не спроможний зупинити наступ на нашу державність, то немає сенсу існування такої Верховної Ради: вона повинна саморозпуститись шляхом складання депутатських мандатів.
 
Звертаємось до Верховної Ради України, Конституційного Суду України, Генеральної Прокуратури України, Служби Безпеки України дати правову оцінку діям Президента України на предмет вчинення державної зради, згідно чого ініціювати процедуру імпічменту у відповідності до ст. 111 Конституції України.
 
Звертаємося до депутатів усіх місцевих рад України із закликом підтримати дане звернення і спільно захистити суверенітет України.
Закликаємо усіх громадян України, мешканців Львівщини, громадські та політичні організації краю рішуче стати на захист нашої незалежності.