Іван Вакарчук достойний того, аби стати «Львів’янином року»
Новини
Комісія з питань депутатської діяльності та законності ЛМР ініціює нагородження почесною відзнакою «Львів’янин року» Івана Вакарчука. Про це повідомив заступник голови комісії, член фракції партії «Реформи і Порядок» у ЛМР Сергій Смірнов.
 
«Іван Вакарчук, будучи міністром, реанімував систему освіти. Саме його послідовні та докорінні реформи поклали край радянській схемі навчання і відкрили шлях новим підходам. Важливим є те, що одним з пріоритетів міністра Вакарчука був розвиток української мови», - зазначив Сергій Смірнов.
 
Депутат нагадав, що саме міністром Іваном Вакарчуком запроваджено принцип державно-громадського управління освітою. Відтак, всі реформи перед їх втіленням проходили громадське обговорення,  що забезпечило суспільну підтримку змін. Окрім того, зауважив Сергій Смірнов, впровадження системи зовнішнього незалежного оцінювання повернуло молоді віру у власні сили та знання, а не в товщину батьківського гаманця.
 
«ЗНО – це найбільш масштабна та складна реформа в освітянській галузі за часів незалежності України. Вона дала шанс молоді чесно здобувати знання, а не покладатись на батьківські статки. Окрім того, Іван Вакарчук суттєво розширив автономію вищих навчальних закладів, дозволив їм самостійно затверджувати освітні програми, вільніше розпоряджаються своїми фінансами. Це також дуже важливо», - наголосив депутат.
 
Разом із тим, додав  Сергій Смірнов, реформи Івана Вакарчука впритул наблизили українську вищу освіту до стандартів західних університетів. «Іван Вакарчук є зразком для вимірювання профпридатності будь-якого наступника на посаді Міністра освіти. Наша комісія переконана, що ця людина як ніхто інший достойна того, аби отримати відзнаку «Львів’янин року»», - резюмував депутат.

Фото: kp.ua