Спільна зустріч у Любліні, на якій були присутні не лише депутати місцевих рад Любліна та Львова, а й бізнесмени обох країн, дала новий поштовх для розвитку партнерських відносин у сфері бізнесу
Новини
Зокрема, до Львова завітав польський бізнесмен Войцєх Барила, голова правління ТзОВ «ZAYIN», який був присутній на третій спільній сесії рад Львова та Любліна. Він поділився своїми враженнями від зустрічі, її результативністю та майбутніми планами.
 
«Зустріч  була дуже корисною, бо можна було познайомитись з представниками бізнесових кіл Львова, які зацікавлені у співпраці з Польщею, налагодити контакти, обговорити спільні проблеми. Ця зустріч, з огляду на те, що вона була організована міськими радами Любліна та Львова, була певному сенсі рекомендацією для тих бізнесменів, які були присутні на цій зустрічі. Вважаю, що наші відносини потрібно  розвивати.: їздити до Львова, запрошувати до Любліна, для того, щоб вивчати можливі напрямки розвитку співпраці.  Вважаю, що є кілька сфер,  у яких співпраця між Польщею і Україною буде просуватись успішно. З однієї сторони – поляки можуть інвестувати, а з іншої – вони постачають технології, товари, матеріали, чи навіть технології виготовлення продукції. Внаслідок цього ціна на матеріали в Україні падає, а якісь зростає. Це власне те,  чого  потрібно досягати, - розповів Войцех Барила.
 
Під час спільної сесії львівські депутати ознайомились з досвідом термомодернізації будинків і економічним ефектом від впровадження такої технології. На запитання, як довго Польща йшла до того, щоб досягти такого рівня енергозбереження, Войцєх Барила відповів, що це питання обізнаності.
 
«Потрібно витратити достатньо коштів для  того, щоб люди усвідомили, що краще  застрахувати себе перед холодом, а  не витрачати величезні гроші  на опалення. Цей процес є довготривалий. Це займає кілька років роботи з людьми, з будівельними фірмами, з проектантами, щоб їх переконати у необхідності використання якісних матеріалів при будівництві і ремонті будинку. Це процеси, які не вирішуються за рік. Інколи людям важко зрозуміти, що вони вкладають гроші, які за десять років тільки окупляться. Всі енергозберігаючі інвестиції – є інвестиції довготривалі. Так само будь-який серйозний бізнес – це бізнес не на рік, не на два, а на 10, 20, 50 років. Тоді це є бізнес», - пояснив пан Войцех. 
 
Також Войцех Барила поділився власним  досвідом ведення бізнесу та партнерства з Україною.
 
«Мої  стосунки з Україною розпочались  із дружби. Я познайомився із своїм  партнером тут, в Україні, зовсім не в бізнесовій площині. Пізніше, розповівши про себе, ми дійшли висновку, що можемо зробити якийсь бізнес. Після цього  було дуже багато зустрічей. Цілий рік ми спілкувалися то у Львові, то в Любліні. Бізнес розквіт тільки після року знайомства. Тут відіграє роль сфера, в якій розвивається бізнес, існуючі контакти, кількість візитів, які повинні відбуватися. Все це має вплив на побудову бізнесу. Я говорив і ще раз повторюю, потрібно, щоб функціонував контрольно-пропускний пункт для підтримки бізнесу. Саме того бізнесу, який впроваджує нові технології, щоб бізнесмени могли спокійно переміщуватись. Відстань між нашими містами невелика, але дорога  зі Львова до Любліна займає 8-12 годин з огляду на перетин кордону. І це спричиняє те, що деякі польські підприємці не хочуть приїжджати в Україну і навпаки.

На фото: зліва - Войцєх Барила, справа - його український бізнес-партнер Андрій Брилінський (ТзОВ Теплий дім-ЛВ)
Відділ інформаційної політики секретаріату ради