Звернення ЛМР до Європейського Парламенту з приводу резолюції щодо ситуації в Україні
Новини

Сьогодні, 11 березня, відбулось чергове пленарне засідання 16-ї сесії Львівської міської ради 5-го скликання.

Як повідомив відділ інформаційної політики управління «Секретаріат ради»,  під час пленарного засідання сесії ЛМР депутати прийняли Звернення до Європарламенту. Текст звернення подаємо повнотекстово.
 
ЗВЕРНЕННЯ
ЛЬВІВСЬКОЇ  МІСЬКОЇ РАДИ ДО ЄВРОПЕЙСЬКОГО  ПАРЛАМЕНТУ
З ПРИВОДУ РЕЗОЛЮЦІЇ ЩОДО СИТУАЦІЇ В УКРАЇНІ
 
Львівська міська рада звертається до Європарламенту з приводу ухваленої ним 25 лютого 2010 року Резолюції щодо ситуації в  Україні, пункт 20 якої піддає сумніву Указ Президента України Віктора Ющенка про присвоєння Голові Проводу ОУН Степанові Бандері звання Героя України. 
 
Найбільший злочин, який закидають Степанові Бандері, – це співпраця з нацистами. Панове депутати Європарламенту! Прочитайте уважно наступні рядки:
 
За свою боротьбу за незалежність України Степан Бандера заплатив дорогу ціну: він відсидів п'ять років у польській тюрмі, чотири роки – під час Другої світової війни – в німецькому концтаборі Заксенгаузен, у 1959 році без суду і слідства був убитий агентом радянських спецслужб у вільній на той час Німеччині; його батька – священика Андрія Бандеру – закатували енкаведисти; сестри – Марта-Марія і Оксана – ще в 1939 році після арешту і допитів вислані в Сибір, Марта там і померла, а Оксана отримала змогу повернутись в Україну через 50 років; сестра Володимира також була арештована і депортована до Сибіру і в Казахстан; брата Богдана вбили гестапівці, а брати Олександр і Василь закатовані у концтаборі Аушвіц. 
 
Спільна ідеологема Європи майбутнього повинна передбачати існування у собі різних, часом взаємовиключних, елементів історичної пам'яті.
Заради цього мають і повинні бути «незручні герої», котрі вимикаються з монопольної візії минулого. І народи мають право їх мати, допоки вони вшановують цих героїв не як символи насильства над іншими народами, а як символи спротиву в боротьбі за власну гідність.
 
Євросоюз має забезпечувати і гарантувати рівне право усім країнам на свою історичну пам’ять. Саме виходячи з цих засад, не зважаючи на позицію Росії, Європарламент поставив на один рівень злочини тоталітарних режимів Гітлера і Сталіна.
 
Великі виклики вимагають стратегічних розв’язань. Слід виробляти певний код поведінки, який допомагав би якщо не погасити, то принаймні пригасити конфлікт пам’ятей. І власне на це мала би бути спрямована увага європейських політичних еліт.
 
Львівська міська рада, як повноважний представницький орган місцевого самоврядування, де жив, навчався та розпочинав боротьбу за незалежність України Степан Бандера, визнає його національним героєм. Телевізійне опитування показало, що Степана Бандеру українці включили у трійку найвідоміших українців.
 
Вважаючи, що резолюції найвищого законодавчого органу Об`єднаної Європи мають базуватися винятково на об'єктивних історичних фактах та однаково справедливому підході до їх оцінки, Львівська міська рада вимагає:
 
Скасувати пункт 20 Резолюції Європарламенту щодо ситуації в  Україні від 25 лютого 2010 року.
 
11.03.2010 р.

Відділ інформаційної політики секретаріату ради