Безпритульних тварин у Львові поменшає
Новини

У місті налічується приблизно 15 тисяч безпритульних тварин, які стають проблемою для міста. Адже за рік понад 500 людей страждають від покусів таких тварин. Саме з метою покращення цієї ситуації депутат Львівської міської ради Анатолій Забарило запропонував «Програму регулювання чисельності безпритульних тварин у Львові на 2009-2014 роки». Для її реалізації обрали найгуманніший спосіб – стерилізацію. На сьогодні Програму уже розпочато. До прикладу, у 2009 році було простерилізовано 1075  тварин, а надалі планується ще збільшувати цю цифру.

«Щоб зменшити кількість безпритульних тварин, немає іншого шляху, окрім стерилізації. Це довгий та складний шлях, проте найефективніший та найгуманніший. Добре, що є політична воля Львівської міської ради на те, щоб рухатись у цьому напрямку. Хочу наголосити, що в Україні є лише 4 міста, що мають таку програму. Але вирішити повністю проблему не вдасться допоки інші міста не розпочнуть працювати у цьому ж напрямку. На сьогодні, кількість тварин з бірочками на вухах збільшується, а кількість покусів зменшується. Зараз у нас є приблизно 15-17 тисяч безпритульних тварин, а до завершення Програми очікується зменшення цієї цифри до 3-4 тисяч», - розповів депутат ЛМР Анатолій Забарило.

«Зараз у Львові регулювання чисельності тварин відбувається найгуманнішим методом – за допомогою стерилізації. Від 2008 року кількість стерилізованих тварин збільшилась у два рази, а на 2010 рік ми плануємо ще збільшувати ці показники. Приблизна вартість такої процедури 150 гривень на одну тварину. В цю суму входить вартість медикаментів, утримання тварини протягом 10 днів після операції та заробітна плата працівників», - підкреслив директор ЛКП «Лев» Олександр Стаєнний.


Відділ інформаційної політики секретаріату ради