Проблеми малого та середнього бізнесу обговорили у Львові за круглим столом
Новини
Круглий стіл на тему: «Чи може малий та середній бізнес забезпечити 50% ВВП міста Львова?» відбувся 23 лютого 2010р. у м. Львові. Організатором круглого столу виступив Вадим Денисенко,  головний редактор тижневика «Коментарі». Взяти участь у діалозі за круглим столом запросили представників усіх верхівок влади на Львівщині, а також підприємців, експертів, економістів та представників ЗМІ.
 
Учасники круглого столу обговорили чимало питань та проблем малого та середнього бізнесу на Львівщині, зокрема, порушили питання співпраці влади на місцевому та обласному рівнях з підприємцями. Доволі гострим питанням постали проблеми зі спрощенням документообігу у владних структурах та впровадження реформ у підприємницькій діяльності на державному рівні. 
 
Пропозиції щодо співпраці та загалом, в якому стані сьогодні перебуває підприємництво на Львівщині, розповів Валерій П’ятак, перший заступник губернатора Львівщини. За його словами, малий та середній бізнес для Львівщини - це стратегічний пріоритет, який потребує сучасного менеджменту.
 
Співпрацю з малим та середнім бізнесом на місцевому рівні під час діалогу презентував секретар Львівської міської ради Володимир Квурт та депутати Василь Павлюк, Юрій Кужелюк, Володимир Гірняк, Яромир Самагальський, Андрій Хомицький.
 
«Сьогодні зі сторони Львівської міської ради зроблено чимало кроків назустріч тим підприємцям-початківцям, які планують та хочуть започаткувати власний бізнес. Адже, що важливо для підприємця-початківця? Це інформація про те, як започаткувати бізнес, як його зареєструвати, правильно вести бізнес та про середовище, у якому в цього підприємця є шанс бути успішним. На ці запитання та багато інших для усіх охочих допомагає знайти відповідь та навчити ЛМР, яка проводить та організовує навчання, тренінги, практичні заняття та семінари. І це, на мою думку, є ефективним та дієвим способом допомоги початківцям зробити перший крок» – сказав у вступному слові Володимир Квурт.
 
Під час діалогу він наголосив, що для підприємців, які вже на етапі розвитку свого бізнесу, необхідно спростити процедуру отримання дозвільних документів. «Надання послуг через єдиний дозвільний офіс - крок, який зроблений ЛМР. Проте для ефективної роботи необхідно законодавчо закріпити координацію установ різного підпорядкування. Адже більшість документів потребують одночасної візи не тільки чиновника ЛМР, а й санепідемстанції, пожежників, архбудконтролю. Важливим для підприємця є питання фінансування, тому завдання полягає в тому, щоб забезпечити доступними кредитними ресурсами. Бізнесу, як і країні, потрібні системні реформи» - додав Секретар ради Львова.
 
Вадим Денисенко, організатор круглого столу, у вступному слові наголосив, що тема обговорення за цим круглим столом випливає з результатів опитування, які проводились тижневиком «Коментарі» на загальноукраїнському рівні.
 
«Згідно опитування, основна проблема Львівщини - це проблеми малого та середнього бізнесу, друга - корупція і третя - це проблема житлово-комунального господарства» - сказав Вадим Денисенко.
 
За його словами, в кожному обласному центрі було опитано близько трьохсот можновладців та депутатів, експертів, науковців, і в основному проблеми, які виходять на перші позиції, у всіх областях однакові. Він повідомив, що метою таких круглих столів є спільний пошук виходу з проблемних питань та контроль за їх виконанням.

Фото: my-b.ru