Львівський досвід щодо фінансової підтримки громадських організацій на місцевому рівні визнано одним із кращих
Новини

Нещодавно у Києві відбулась Всеукраїнська конференція під назвою «Державне фінансування організацій громадянського суспільства. Як запровадити європейські стандарти?». Організатор конференції - Український незалежний центр політичних досліджень. Основною темою обговорення став сучасний стан фінансування громадських організацій в Україні.

Як відзначили на конференції, Організації громадянського суспільства (ОГС) в Україні намагаються стати партнерами держави в розв’язанні численних соціальних проблем, забезпечити доступ громадян до нових послуг та видів діяльності. Проте на сьогодні державне фінансування ОГС в Україні є невідповідним. У нас фінансування ОГС здійснюють переважно місцеві благодійники та іноземні донори.

Для участі були запрошені і представники Львівської міської ради, а саме Юрій Лукашевський, начальник відділу громадського партнерства управління «Секретаріат ради». Він представив на конференції досвід, який існує у ЛМР щодо фінансування громадських організацій.

«Суть конференції полягала у тому, щоб формалізувати сучасний стан фінансування державою громадських організацій, в тому числі фінансування з коштів державного бюджету. А також проаналізувати як відбувається фінансування через державні адміністрації, обласні та міські ради. На конференції обговорювався загальний стан, а також були виділені кращі практики, які існують в Україні. Досвід Львівської міської ради відрізняється від того, що практикують в Україні, він є на порядок кращим та прозорішим, ніж загалом по країні. Таким чином практику міста Львова було відрекомендовано, як одну з кращих, які є в Україні. Поряд із Львівською міською радою відзначили і Донецьку обласну раду», - розповів Юрій Лукашевський.

Відділ інформаційної політики секретаріату ради