Мешканці Сокільник не залишаться в програші через продовження вул. Княгині Ольги
Новини

Продовження вулиці Княгині Ольги через територію Сокільник на вулицю Стрийську в інтересах як самого Львова, так і мешканців села. В цьому переконаний депутат ЛМР від фракції «НУ» Сергій Бащук. Разом із тим, обранець зазначив, що місто знайде резерви, аби компенсувати сокільчанам втрату земельних ділянок, котрі стоять на шляху продовження магістралі.

«Те, що вулиця Княгині Ольги буде продовжена, було зрозуміло давно. Міст над вул. Науковою споруджувався ще за радянських часів і цілком очевидно було, що рано чи пізно почате доведеться доробляти. Це було зазначено і в генплані міста, і в генплані Сокільник. Проте за останніх 20 років певного переходу від радянської системи господарювання до сучасної, землі роздавались, продавались. Було багато різних цікавих схем, зокрема і спекулятивних. Однак людина, котра купувала на цій території земельну ділянку, мала би розуміти, що в перспективі вул.. Княгині Ольги буде продовжено», - зазначив Сергій Бащук. 

Обранець переконаний, що сполучення вул. Княгині Ольги  з вул. Стрийською в інтересах  як львів’ян, так і мешканців Сокільник.  Останнім, каже Сергій Бащук, втрату земельних ділянок буде компенсовано.

«Буде набагато зручніше добратись до центру міста на трамваї за низьку ціну і за короткий час. В цьому мають бути зацікавлені і сокільчани, адже комфортне транспортне сполучення зробить їх село ще привабливішим для забудови. Я думаю, що міська влада знайде ресурси, йдучи по аналогії з аеропортом, аби не залишити ображеними сокільчан. Земельна ділянка, яка знаходиться в зоні суспільних інтересів, безперечно, має бути експропрійована суспільством, місцевою громадою, але безперечно не задурно», - переконаний Сергій Бащук.

Разом із тим, каже депутат, державі необхідний закон, який регламентуватиме вилучення земельних ділянок чи особистого майна громадян в інтересах суспільних потреб. На думку Сергія Бащука, про безоплатне вилучення землі не може бути й мови – у нормативному документі треба прописати компенсацію для громадян. «Це може бути чи то компенсація в натуральному вигляді, чи грошова компенсація за бажанням. Але той бардак, який зараз твориться із роздачею земельних ділянок та з незаконним будівництвом треба припиняти. Проте люди повинні знати, що вони купують і яка перспектива купленого. Зараз багато людського майна знаходиться в межах червоних ліній і люди не можуть його продати чи відвоювати своє право на реконструкцію чи перебудову. Виникають колізії  - людина заплатила великі гроші, а в кінцевому результаті опинилась в програші. Держава повинна на законодавчому рівні захищати інтереси таких громадян», - резюмував Сергій Бащук.