У Львові є два претенденти на опіку над пам’ятником львівському футболу
Новини
Постійна депутатська комісія природокористування, охорони довкілля та благоустрою розглянула питання щодо опіки над пам’ятником львівському футболу. Встановлення пам'ятного знаку "Львів - Батьківщина українського футболу" було присвячене 110-річчю виникнення футболу в Україні.
 
Багато років українськими істориками та іншими зацікавленими сторонами було потрачено у намаганні довести, що саме Львів був батьківщиною футболу. Серед претендентів на засновників українського футболу було багато міст, зокрема Кіровоград та Одеса. Проте довели, що саме у Львові в 1894 році відбувся перший матч за участі львівського "Сокола" та футболістів із Кракова, у якому "Сокіл" із рахунком 1:0 переміг краків'ян.
 
Як стверджують депутати, на даний час залишається питання, на чий баланс передати пам’ятник українському футболу задля догляду за ним. Наразі є два претенденти – це Федерація футболу та спортивний клуб «Сокіл».
 
Депутати постійної комісії природокористування, охорони довкілля та благоустрою схиляються до рішення про передачу пам’ятника на баланс спортивного клубу «Сокіл». 
 
«Спортивний клуб «Сокіл» і так доглядав за пам’ятником і вклав багато зусиль для його утримання», - коментує Богдан Кобрин, член комісії.
«Комісія прийняла рішення прийняти пам’ятник на баланс спортивного клубу «Сокіл». В подальшому, це питання варто розглянути детальніше, підготувати та винести на розгляд на пленарне засідання», - зауважила Віра Лясковська, голова постійної депутатської комісії природокористування, охорони довкілля та благоустрою.

Відділ інформаційної політики секретаріату ради
Фото: daily.lviv.ua