Депутати ЛМР зустрілись з учасниками політико-релігійної місії Відня
Новини

Нещодавно відбулась зустріч депутатів Львівської міської ради з учасниками політико-релігійної місії Відня. На зустрічі від Львівської міської ради були присутні Василь Косів - заступник голови Львова з гуманітарних питань, Володимир Квурт - секретар Львівської міської ради та депутати ЛМР, серед яких Василь Трач, Олег Бас, Олег Породко та Олег Бурачок. Натомість, учасниками політико-релігійної місії Відня були др. Матіас Тшірф – президент парламентської фракції Австрійської Народної Партії у Відні та Ерік Кройхер – міжнародний секретар Австрійської Народної партії у Відні.

«Піднімалось питання в цілому кола тих проблем, що стримують розвиток нашого міста, а також, що заважає інтеграції України в Європу. Учасників політико-релігійної місії Відня цікавила позиція фракцій місцевого самоврядування у нашому місті, політичне представництво, тому на зустрічі були присутні представники фракцій Львівської міської ради, кожен з яких підняв відповідно свій блок питань, на що варто звернути увагу, враховуючи, що візит був релігійно-політичний», - повідомив Володимир Квурт, секретар Львівської міської ради.
 
Метою зустрічі слугувало обговорення питань для розвитку Львова та України загалом. Були підняті питання щодо економічної ситуації в Україні, політичних настроїв львів’ян, діяльності релігійних організацій та активності у реалізації міжнародних проектів. Важливим питанням стало обговорення труднощів  отримання шенгенських віз громадянами України, зокрема середнього класу, в дипломатичних представництвах країн Європейського Союзу, що в свою чергу впливає на переорганізацію зовнішньополітичних інтересів українців.
 
«На зустрічі акцентувалась увага на кількох питаннях, - розповів Володимир Квурт. - По-перше, це інтеграція України. Вона можлива за умови зняття бар’єрів, насамперед, візових. Вони серйозно перешкоджають. Ті, хто збирається зловживати гостинністю Євросоюзу все-рівно виготовлять необхідні документи, а люди, які могли посприяти збагаченню і культурного, і політичного досвіду між різними народами, не мають такої можливості. Вони мають стояти в чергах і часто їм відмовляють. Такі ситуації не сприяють ні зближенню, ні інтеграції, ні іншим наслідкам. Але попри це все необхідно збагачуватись, обмінюватись досвідом. Була пропозиція з робочим візитом відвідати Відень, познайомитись з організацією парламентаризму в Австрії і, відповідно, з організаціями місцевого самоврядування. Проте це вже подальші плани».
 
«Ця зустріч насамперед корисна тим, що на ній здобулись нові зв’язки, - розповів Олег Бас, голова фракції ПРП у Львівській міській раді. - Адже не варто вигадувати велосипед, а дивитись та переймати європейський досвід. Зокрема, ми обговорювали питання щодо утилізації сміття, як це робиться закордоном. Говорили про будівництво та ремонт доріг, що є важливим питанням для будь-якого міста. Також говорили про полегшення візового режиму. Українцеві виробити візу – це проблема, а перетинати кордон – взагалі принизливо. Це відбиває взагалі бажання прямувати в Європу, яка не особливо хоче нас приймати. Зараз ми стоїмо перед дилемою – в Європу нас не беруть, зате активно запрошують до співпраці з Росією. І такі зв’язки для нас є дуже корисними, адже вони поступово формуватимуть позитивний імідж України перед іншими країнами Європи. Звісно, відношення до України не зміниться за один візит, проте ця зустріч є важливим кроком для нас».

Відділ інформаційної політики секретаріату ради