10 грудня були проведені підсумкові громадські слухання нового проекту Статуту м. Львова
Новини
Громадські слухання нової редакції Статуту міста відвідали близько п’ятдесяти людей. Володимир Квурт, секретар Львівської міської ради, у вступному слові акцентував увагу активних громадян, що прийшли на громадське слухання, на нововведеннях, що забезпечать кращий діалог між львівською громадою та владою.

Становлення статутного права у Львові, як і в цілому в Україні, є досить складним і  тривалим процесом. Своєрідним початком цього процесу вважається перша  половина XIV століття – час надання українським містам магдебурзького права. З того часу Статут перероблявся та доповнювався безліч раз, щоб надати йому більш практичного наповнення, відповідно до періоду, коли цим Статутом користувались.
 
На сьогоднішній час спеціально створена робоча група займається розробкою нового проекту Статуту територіальної громади м. Львова. Щодо нововведень О. Сорочкін, депутат ЛМР, зауважив, що пропоновані в проекті механізми є кроком вперед. «Можливо є технічні недопрацювання, - зазначає депутат. – але для цього й було відправлено проект на рецензування представникам наукових кіл. Робоча група мала б продовжити свою роботу над вдосконаленням та поправками до Статуту».
 
«Цей документ має вищу силу рішень місцевого рівня, - розповідає Володимир Квурт, секретар Львівської міської ради. – Маючи цей документ в руках, що забезпечує права мешканців нашого міста, він стає більш важливим документом, ніж будь-яке рішення чиновника чи працівника місцевого самоврядування. Нам варто звикнути, що ми маємо виконувати ті закони, що ми приймаємо. Це перший крок, який сьогодні чітко регламентує можливість і участь громади та будь-якого мешканця в житті міста».
 
Щодо остаточного затвердження нового Статуту, то за словами Любомира Зубача, начальника управління «Секретаріат ради», «його будуть остаточно вирішувати депутати на сесії ЛМР. Ми плануємо на наступне пленарне засідання включити це питання. Проект ухвали є вже повністю завізований і тому остаточне рішення зараз залишається за депутатами».

Відділ інформаційної політики секретаріату ради