Проект нової редакції Статуту територіальної громади міста буде розглянуто у четвер на громадських слуханнях
Новини

Статут повинен стати основним нормативно-правовим актом територіальної громади міста. Тут визначено основні правові, організаційні та фінансові засади здійснення місцевого самоврядування у м. Львові. Крім того, у Статуті визначено поняття та суть члена територіальної громади, а також принципи його участі у здійсненні місцевого самоврядування.

 Новинкою є те, що Статут закріплює та визначає поняття муніципальної служби, основні права і обов’язки посадових осіб міської ради, крім того норму щодо етики поведінки депутата міської ради. У ньому йдеться і про норму щодо обов’язкового оприлюднення проекту міського бюджету для того, щоб почути зауваження і пропозиції.

Статут має вищу юридичну силу стосовно інших актів органів і посадових осіб місцевого самоврядування в м. Львові. Проект Статуту містить 11 розділів та 6 додатків. Одним із розділів присвячений відкритості у діяльності органів місцевого самоврядування. У ньому йдеться про відкриті засідання органів ради, відкритості інформації про роботу органів ради, оприлюднення актів міської ради.

«Робоча група працювала над проектом Статуту більше двох років. До її складу входили не лише працівники Львівської міської ради, а й депутати, представники від різних фракцій, лідери громадських організацій та фахівці з наукових кіл. Тому цей документ є пропрацьований, системний, компромісний. Особливістю Статуту є те, що у ньому передбачено механізм участі громадян у місцевому самоврядуванні. Йде мова про громадські слухання, місцеві ініціативи та загальні збори громадян», - розповів начальник управління «Секретаріат ради» ЛМР Любомир Зубач.
 

Відділ інформаційної політики секретаріату ради
Фото: www.pml.dp.ua/regulation.htm