Про обмеження споживання тютюнових виробів мешканцями м. Львова
Новини

Для запеклих курців остання п’ятниця 13-го і справді може обернутись проблемою, оскільки саме у цей день відбулась прес-конференція Коаліції ГО «За вільний від тютюнового диму Львів». Прес-конференція була скликана з приводу вета Президента України Віктора Ющенка на Закон України «Про ставки акцизного збору на тютюнові вироби», прийнятий Верховною Радою 22 жовтня 2009 року. Участь у заході взяли Сергій Дзядик, голова Коаліції «За вільний від тютюнового диму Львів», та Валерій Веремчук, секретар постійної депутатської комісії молодіжної політики, спорту та оздоровлення, який підтримав дану ініціативу.

Як повідомив Валерій Веремчук, мета прес-конференції – це  заклик депутатів Верховної Ради України  до забезпечення зростання доходів державного бюджету шляхом наближення податкової системи України до норм Європейського Союзу, а також спонукання до якнайшвидшого розгляду  законопроекту про підвищення ставок акцизного збору на тютюнові вироби. 
 
Президент України Віктор Ющенко 11 листопада 2009 року наклав вето на прийнятий Верховною Радою України 22 жовтня Закон України «Про ставки акцизного збору на тютюнові вироби». Проте перегляд та відміна даного рішення спричинить зменшення куріння, особливо серед молоді, яка за словами Валерія Веремчука, виступає в даному випадку цільовою аудиторією, а також збільшиться дохід державного бюджету від тютюнових акцизів.
 
Збільшення цінової політики щодо тютюнових виробів забезпечить значне зниження рівня куріння серед школярів. «Адже, – каже В. Веремчук. – за статистикою, школярі наразі виступають значною масою серед суб’єктів куріння. Зараз школяру потрібно витратити значно менше кишенькових грошей на сигарети, ніж на ту ж шоколадку, що є дуже неправильно».
 
Також, він додає, що в ході кампанії проти куріння «необхідно звільнити від тютюнового диму всі місця скупчення людей». Серед цих місць названі усі освітні, медичні заклади, державні установи, парки, сквери, дитячі та спортивні майданчики, зупинки громадського транспорту та заклади громадського харчування. І задля дії цієї заборони був підготовлений проект ухвали, у якій зазначаються усі моменти щодо обмеження шкідливого впливу споживання тютюнових виробів на здоров’я мешканців м. Львова.

Відділ інформаційної політики секретаріату ради