Співпраця соціально відповідальних компаній із неурядовими організаціями як інструмент мінімізації негативного впливу кризових процесів на суспільство
Новини

«Співпраця соціально відповідальних компаній із неурядовими організаціями як інструмент мінімізації негативного впливу кризових процесів на суспільство» - тема кафе-семінару, котрий відбувся 9 жовтня в рамках 2-го Екуменічного Соціального Тижня. Серед учасників були представники влади, соціально-орієнтованого бізнесу, благодійних фондів та громадських організацій. 

Основною метою семінару було обговорення існуючого стану та перспективи розвитку співпраці бізнесу та громадських організацій, перспективи створення сприятливого середовища для розвитку цієї співпраці та законодавчих ініціатив щодо розвитку філантропії в Україні. 

Юрій Лукашевський, начальник відділу громадського партнерства управління «Секретаріат ради» Львівської міської ради, презентував результати опитування представників бізнесу та неурядових організацій щодо існуючого стану та перспектив розвитку співпраці. У якому взяли участь 22 громадські організації та 5 компаній. 

Руслан Краплич, директор Антикризової гуманітарної програми Міжнародного фонду «Відродження», розповів про перспективи створення сприятливого середовища для розвитку співпраці бізнесу, влади та неурядових організацій на користь місцевої громади.

 Одне із важливих місць у обговоренні зайняло питання впровадження законодавчих ініціатив щодо вдосконалення правового регулювання підтримки неприбуткових організацій. Тому було розроблено відповідні Законопроекти: про відсоткову філантропію та про підтримку неприбуткових організацій зі сторони юридичних осіб. Цей законопроект обговорювали під час Екуменічного Соціального Тижня. 

Наталя Алєксєєва, заступник начальника управління «Секретаріат ради», автор проекту про «відсоткову філантропію», розповідає:

«Механізм, що пропонується до запровадження цим законопроектом уже працює в іноземних державах. Він полягає у тому, що кожна людина, котра є платником податку  на доходи фізичних осіб (ПДФ) має право переадресовувати певний відсоток свого податку (2 %), який вже є оплачений до відповідного бюджету, на суспільні потреби, а саме до організації, яка займається вирішенням соціальної проблеми. Запроваджений механізм «відсоткової філантропії» надасть організаціям громадянського суспільства чіткі стимули до позиціювання  себе перед громадою як ефективних та надійних організацій, підвищить рівень їх прозорості та звітності». 

Відділ інформаційної політики секретаріату ради