Крок до здоров’я дітей та молоді з ДЦП
Новини

В рамках програми дофінансування соціально-культурних проектів громадських організацій-учасників національних та міжнародних грантових програм до Львівської міської ради звернулась громадська організація Молодіжний спортивно-оздоровчий клуб «Дивосил-здоров’я». Організація займається покращенням здоров’я інвалідів, хворих на церебральний параліч, в тому числі дітей. Їх проект під назвою «Крок до здоров’я дітей та молоді з ДЦП» спрямований на покращення стану здоров’я та якості життя дітей та молоді з дитячим церебральним паралічем.

Головною метою діяльності  організації Молодіжного спортивного клубу «Дивосил-здоров’я» є, в першу чергу, підтримка дітей та молоді з таким захворюванням шляхом забезпечення їх фізичною реабілітацією. Діти та молодь з ДЦП мають можливість проходити підтримуючу терапію, фізичну та соціальну реабілітацію за допомогою залучених спеціалістів. 

Проте організація зіткнулась з проблемою – важко знайти висококваліфікованих спеціалістів: масажистів, фахівців з фізичної реабілітації та коштів для оплати їхньої праці. У зв’язку з цим особи з ДЦП отримують реабілітаційні послуги нерегулярно. Тому досягнуті результати часто втрачаються.

Саме тому організація подала проект на розгляд комісії медицини, освіти, науки і соціального захисту. Володимир Оверко, депутат Львівської міської ради, голова постійної комісії медицини, освіти, науки і соціального захисту, зазначив, що цей проект є дуже важливим для Львова. Тому комісія одноголосно проголосувала за прийняття даного проекту та надання необхідного фінансування. 

«Дуже приємно, – коментує В. Оверко. – що даний проект підтриманий не лише силами Львівської міської ради, а й міжнародним фондом «Україна 3000», який, власне, і надасть фінансування на тренажер. Міська рада ж профінансує виплати зарплат фахівцям, які будуть займатись з дітьми та молоддю з ДЦП на цьому тренажері. Ще важливим моментом є те, що організація буде опікуватись не лише дітьми, а й молоддю, якій вже більше 18 років».

Тренажер МОТОмед vival розроблений спеціально для хворих з порушенням ходьби і обмеженою моторикою рук і ніг. Він простий в користуванні та оснащений мотором і необхідним програмним забезпеченням.

Відділ інформаційної політики секретаріату ради