Безпритульних тварин у Львові стане менше
Новини

Саме це може забезпечити Львову «Програма регулювання чисельності безпритульних тварин у Львові на 2009-2014 роки». Вона буде розглядатись на наступній сесії Львівської міської ради, що відбудеться у середу 30 вересня. 

Ця програма розроблялась з метою покращення санітарно-епідеміологічної та епізоотичної ситуації у Львові та визначає правові, організаційні та фінансові сторони відносин щодо регулювання чисельності безпритульних тварин у Львові гуманними методами шляхом біостерилізації. Реалізація даної Програми повинна здійснюватися виключно гуманними методами, що виключають жорстоке поводження з тваринами, відповідно до діючого чинного законодавства. Про це заявив на прес-конференції, 28 вересня, депутат Львівської міської ради, член постійної депутатської комісії з питань природокористування, охорони довкілля та благоустрою, розробник даної програми Анатолій Забарило.
 
На цей час у Львові налічується близько 15 000 безпритульних тварин (зокрема, собак). Безпритульна тварина є носієм великої кількості (понад 100) захворювань, спільних для людей та тварин (сказ, лептоспіроз, паразитичні захворювання). Велика кількість безпритульних тварин призводить до погіршення санітарно-епідеміологічного стану міста, якості життя мешканців.
 
«У результаті вивчення практичного досвіду європейських країн, найбільш ефективним і науково підтвердженим методом зменшення чисельності безпритульних тварин є метод біостерилізації. За цим методом безпритульні тварини після відлову не знищуються, а доставляються до притулку, де їх стерилізують, роблять щеплення від сказу, обробляють від паразитів та відпускають на колишнє місце мешкання», -- розповів Анатолій Забарило.
 
Ця програма стерилізації забезпечить зниження кількості безпритульних собак. А вже через п‘ять-вісім років активної дії цієї Програми у місті кількість безпритульних тварин знизиться до мінімуму, що складає приблизно три-чотири тисячі собак.
 
Відлов, стерилізацію з післяопераційним доглядом, щеплення, профілактичні обробки та повернення безпритульних тварин на місце мешкання здійснює Львівське комунальне підприємство «Лев». У них вже є для цього спеціально напрацьована база.