Тарас Чолій: «Для мене бути депутатом - це втілювати корисні проекти для міста. Я бачу себе в політиці, оскільки маю власні політичні погляди, які хочу реалізувати»
Новини

Новообраний депутат  Львівської міської  ради, директор музею «Територія Терору» у м. Львові, засновник та голова «Західноукраїнського центру історичних досліджень», продюсер документальних фільмів «Золотий вересень. Хроніка Галичини 1939-1941», «Срібна Земля. Хроніка Карпатської України 1919 – 1939», заступник голови ради та керівник проектів Української Галицької Асамблеї, автор та керівник проекту «Локальна історія» Тарас Чолій поділився із читачами депутатського порталу https://lvivrada.gov.ua/  про першогочергові цілі свого  громадського та депутатського життя.

 Пане Тарасе, ви  склали присягу депутата Львівської міської ради, що плануєте втілювати  у своїй депутатській діяльності?

До завершення каденції цього скликання залишилося близько півроку. За такий час домогтися якихось важливих змін неможливо. Але я готовий працювати для громади.

Ви   втілюєте багато проектів,  одним із них  музей  «Територія Терору». Розкажіть, як створювався цей музей і  які  головні завдання на майбутнє?

Пріоритетом музею «Територія Терору» є дослідження історії політичних, соціальних, етнічних та релігійних репресій, спрямованих проти народів, які у ХХ столітті населяли українські землі. Основна місія музею – збір, зберігання та донесення до сучасного і прийдешнього поколінь знань про минуле. Необхідно  розповідати про долі людей – очевидців та учасників історичних подій. Музей «Територія Терору» – це простір для обміну історичним досвідом між поколіннями, осередок альтернативної освіти, майданчик для міжнаціонального діалогу та роздумів про минуле задля генерування нових ідей щодо майбутнього.В ті роки, коли починали створювати музейважко було собі уявити,  як ми пройдемо цей шлях. Протягом чотирьох років було зроблено величезну роботу: від ідеї, концепції, архітектурного проекту до фінансування будівництва. Ми хочемо наповнити музей цікавим змістом, куди б приходили не лише львів’яни, але й гості нашого міста.

 

Що для вас  означає бути депутатом Львівської міської ради ?

Для мене бути депутатом - це втілювати корисні проекти для міста. Я бачу себе в політиці, оскільки маю власні політичні погляди, які хочу реалізувати.

Ви як депутат Львівської міської ради в якій депутатські комісії  хотіли попрацювати  та, що змінити для міста Львова?

Львів  останні  роки ішов різними шляхами. Можна відмітити, що були і позитивні моменти, а були і негативні.  Наприклад, це руйнування історичної спадщини в центральній частині міста Львова. На мою думку, потрібно розвивати нові території для міста, а історичне середовище потрібно максимально зберегти. Я б хотів попрацювати в постійній депутатській комісії архітектури, містобудування та охорони історичного середовища і впевнений, що  зможу  зробити якийсь внесок для міста.