«Україні потрібна своя національна освіта», - депутат ЛМР Лариса Василишин
Новини

На освітянський форум до Львова з’їхались педагоги зі всієї України аби обговорити стан освіти, запропоновані зміни МОН України та ознайомитись з інноваційними технологіями. Форум відбувся на базі Львівської української гуманітарної гімназії ім. Олени Степанів.

Як повідомила Галина Харатон, заступник директора гімназії, місце проведення форуму вибране невипадково, оскільки ЛУГГ ім. Олени Степанів

стала переможцем  всеукраїнського конкурсу «Школа ХХІ століття» у номінації «Школа майбутнього».

Зі слів Лариси Василишин, директора гімназії та депутата Львівської міської ради, у їхньому навчальному закладі впродовж 10 років напрацьовували окрему програму «Українознавство, як основа дидактики». А зараз  розпочали експеримент, запроваджуючи українознавство у кожен предмет, як точних наук, так і  гуманітарних.

«Україна повинна мати свою національну освіту, як має кожна держава. До сьогодні це питання не було врегульоване, а просто відбувалось калькування освітнього процесу з-за кордону. Концепція освіти в нашій країні має мати україноцентричний, українознавчий зміст», - зауважила Лариса Василишин.

На її переконання, дітям треба давати ті знання, які б їм згодились в житті. Відповідно увесь навчальний процес, уся змістова частина має вибудовується так, щоб не дублювати знання з інших предметів. Це мають бути ті знання, які дитина в цей період віковий може сприйняти, і які торкаються нашого національного українського життя. Бо є напрацювання, які забуті, і за якими вчились наші дідусі і бабусі. 

Окрім цього, учасники форуму, обговорили нововведення, запропоновані міністерством освіти і науки, зокрема низку стратегічних змін. Це, перш за все, стосується педагогічних працівників – збільшення навантаження до 22-ох год з 18-ти.

«Є такі суперечливі питання, які треба врегульовувати. Ці питання стосуються соціального стану освітян. На жаль, в черговий раз освіта заганяється в кут», - резюмувала Лариса Василишин.