Голова бюджетної комісії ЛМР вважає, що приймати треба закінчений документ, логічно вивірений і прорахований
Новини

 Голова комісії фінансів та планування бюджету Львівської міськради Яромир Самагальський вважає, що не логічно сьогодні поспіхом приймати бюджет міста. Адже на громадських слуханнях у ЛМР активісти і депутати зазначали, що до кінця місяця треба підготувати низку документів. Вони стосуються податку на нерухомість, акциз, а також програми допомоги підприємствам, які найбільше постраждали від нормативно-грошової оцінки. Ці документи дуже суттєво впливають на доходи бюджету. 

«Сам бюджет у технічному плані ми вивчили. Але треба підготувати всі документи, а тоді через тиждень чи два осмислено і нормально приймати закінчений документ, логічно вивірений і прорахований. 14 січня виконком збирався і вносив правки в свої пропозиції. Їх теж треба розглянути перед тим, як приймати бюджет».

На думку депутата, передача місцевим громадам права встановлення акцизу на алкоголь, тютюн і пальне не сприятиме децентралізації і принесе шкоду економіці країни. Цей податок не властивий для органів місцевого самоврядування, тому піде лише на шкоду державі.За словамиголови комісії, внаслідок таких бюджетних змін ми зіткнемося із тим, що, наприклад, в Пустомитівському районі Львівської областіціна на бензин за 1 літр буде відрізнятися від ціни у Львові на 80 копійок.

"Акциз має бути суто державним податком, і жодні аргументи про нібито наповнення місцевих бюджетів не можуть обговорюватися", – підкреслив Яромир Самагальський