На вул. Єфремова, 26 планується реконструкція з добудовою житлового будинку
Новини

16 січня 2015 року у Львівській міській раді о 15.00 відбудеться громадське слухання реконструкції з добудовою житлового будинку на вул. Академіка Єфремова, 26 у м. Львові.

Ініціатором громадських слухань є власник даної будівлі львів’янин Олег Сластіон.Підтримали проведення даних слухань: Управління охорони історичного середовища, постійна депутатська комісія архітектури  містобудування та  охорони історичного середовища ЛМР.

Департамент містобудування вважає доцільним проведення громадського слухання реконструкції  з добудовою житлового будинку на вул. Академіка Єфремова, 26, оскільки «існуючий будинок розміщений у кварталі історично-сформованої забудови в межах її історичного ареалу, а проектні рішення повинні розглядатись разом із розробленим у встановленому порядку історико-містобудівним обґрунтуванням, що вимагає Закон України «Про охорону культурної спадщини».

Олег Сластіон, який є власником цієї земельної ділянки на Єфремова, 26, зазначив, що будівля є в поганому стані - фундамент, стіни, перекриття, тому ремонт є недоцільний.

«Вся вулиця Єфремова забудована багатоповерхівками, і залишився лише цей будинок, який навіть не вписується у архітектурний ансамбль. Логіка дуже проста – не хочемо бути якимись вандалами, щоб просто завалити цей будинок. У нас є декларація на його знесення, але хочеться, щоб ми всі разом прийняли якесь конструктивне рішення. Чи будувати його в стилі такому ж,  як будинок під номером 28, який цього року здали в експлуатацію, чи, можливо, в якомусь новішому стилі?», - пояснив Олег Сластіон.

Архітектор-розробник Юліан Чаплинський розповів, що за цією адресою є австрійський будинок, розділений в радянські часи на 4 квартири, стилістично виконаний в ключі неоренесансну. Щоважливо, будинок не є в списку пам’яток архітектури. Вулиця Єфремова і зокрема ця сторона забудована в період кінця 19- початку 20 століття. 
«Інвестор витратився вже на 2 проекти від відомих львівських архітекторів. Обидва проекти не передбачали збереження вілли. Були виконані в псевдо класичних мотивах. Відчуваючи, що щось в цих проектах бракує, інвестор звернувся до нас длярозробкиіншої концепції з залученням німецьких архітекторів, бо знав, що ми працюємо разом із BEHNISCH Architecten над проектом бібліотеки Українського Католицього університету», - повідомив Юліан Чаплинський. 
Зі слів архітектора, у співпраці з Майклом Інереріті, архітектором з Штудгарта,була розроблена концепція будинку із збереженням 2-х найцінніших фасадів вілли та патіо перед ним. Новий об’єм житла пропонується як стилістичний розвиток функціоналізму Львова 30-х років, прикладів якого в цьому районі є чимало і зокрема на цій вулиці.

Місце проведення громадських слухань: великий сесійний зал Львівської міської ради (каб. 202), м. Львів,пл. Ринок, 1. Початок о 15.00.