Орнітологи розробили програму керуванням популяціями птахів
Новини

Як покращити екологічне середовища міста за допомогою керуванням популяціями птахів обговорили під час громадських слухань Програми управління популяціями птахів у м. Львові.

Зі слів, Андрія Галушки, начальника управління екології та благоустрою департаменту містобудування, ця програма передбачає  впровадження європейських стандартів щодо збереження біологічного різноманіття у місті Львові та способи керування певними видами птахів.

У свою чергу, Ігор Шидловський, заступник декана біологічного факультету ЛНУ ім.І.Франка, зазначив, що ці проецеси доцільно застосовувати як у випадку їх охорони, та і в разі їхньої експлуатації. З його слів, перед науковцями постало три проблеми, які необхідно вирішити: підвищення щільності малих і таких, що зникають популяцій; втримання сталого рівня особин популяцій, які експлуатують; зниження щільності популяцій, які надмірно численні та швидко зростають.

На думку Ігоря Шидловського, однією з найгостріших проблем у Львові є значне збільшення чисельності голубів сизих. Це стало можливим завдяки тому, що городяни підгодовують їх. У зв’язку з цим, голуби заселяють все більші території міста, спричиняючи шкоду пам’яткам архітектури та переносячи небезпечні захворювання. Аби призупинити ці процеси, науковець закликав проводити активну просвітницьку діяльність в ЗМІ серед населення та розповів про закордонний досвід. Наприклад, в деяких європейських столицях пам’ятники захищають від птахів спеціальними невидимими сітками, а в аеропортах використовують акустичні системи, які їх відлякують.     

Ігор Горбань, провідний науковий співробітник ЛНУ ім. І.Франкапояснив, що серед птахів є такі, які комфортно почувають себе в містах, не завдаючи шкоди людям, а є такі, яким  затишніше в сільській місцевості. До прикладу, колонія граків, що оселилась біля пам’ятника Іванові Франку приносила більше шкоди, ніж користі. Тому важливо перенаправити птахів в інше місце, а також якомога далі перенести міське сміттєзвалище.

Окрім цього, в програмі управління популяціями птахів йдеться про збереження дуплистих дерев, в яких оселяються птахи, підтримку птахів у зимовий період, сприяння покращенню біологічного захисту насаджень каштана кінського та багато іншого.

Серед іншого, учасники громадських слухань виступили за обмеження насаджень тополь у місті та запропонували внести положення, за яким забудовник мав би висаджувати стільки дерев, скільки було зрубано під забудову того чи іншого об’єкту.

Із матеріалами громадського слухання можна ознайомитись на веб-сторінці Львівської міської ради www.city-adm.lviv.ua (рубрика «Громадські слухання»).

За детальнішою інформацією просимо звертатись у відділ громадського партнерства управління «Секретаріат ради» Львівської міської ради  за адресою: м. Львів, пл. Ринок, 1, каб. 539, тел.032 297 57 6З