Пам’ятний знак нагадуватиме про епідемію ВІЛ/СНІДу
Новини

У парку на вулиці Японській планують відкрити пам’ятний знак померлим від ВІЛ/СНІДу. Доцільність встановлення знаку за цією адресою обговорили під час громадського слухання, яке відбулось у Львівській міській раді.

Як повідомив Дмитро Тигач, голова правління Львівського обласного відділення ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ», Україна займає одне з перших місць серед країн Європи за кількістю ВІЛ-інфікованих. За офіційними даними станом на 01.01.2014 р. під диспансерним наглядом в закладах охорони здоров»я перебуває понад 140 тисяч осіб, з них 29 тисяч з діагнозом СНІД. До того ж, ці дані в кілька разів насправді більші, позаяк не всі хворі звертаються за допомогою до медичних закладів.

Головна ідея встановлення пам’ятного знаку померлим від цієї недуги – декларація перед суспільством, що існує епідемія ВІЛ/СНІДу, що є проблема, яку необхідно вирішувати. За словами Дмитра Тигача, держава недостатньо опікується хворими на ВІЛ/СНІД. Наприклад, досі не проведені тендери, і не закуплені ліки для ретровірусної терапії.

Присутні на громадських слухання громадські активісти цікавились, чому для пам’ятника обрано саме це місце? У відповідь члени організації  «Всеукраїнська мережа ЛЖВ» пояснили, що оскільки центральна частина Львова перебуває у списку охорони пам’яток ЮНЕСКО, встановлення будь-яких пам’ятників є складним і довготривалим процесом. Ще одну пропозицію  - встановити знак біля Львівського обласного центру з профілактики та боротьби з СНІДом  не вдалось реалізувати через незгоду релігійної громади.          

Головуючий на громадських слуханнях Орест Файфурка висловив думку, що біля пам’ятного знаку було б доцільну встановити інформаційну таблицю з відповідним змістом. Із матеріалами громадського слухання можна ознайомитись на веб-сторінці Львівської міської ради www.city-adm.lviv.ua (рубрика «Громадські слухання»).

За детальнішою інформацією просимо звертатись у відділ громадського партнерства управління «Секретаріат ради» Львівської міської ради  за адресою: м. Львів, пл. Ринок, 1, каб. 539, тел.032 297 57 6З