Василь Павлюк: «Підтримка сусідів для нас сьогодні є надзвичайно важливою»
Новини

Секретар Львівської міської ради Василь Павлюк дав інтерв’ю  журналістам польського телеканалу TVN.

 

Василь Павлюк розповів, що хоча Львів зараз – це глибокий тил, але душею і серцем галичани на Сході України, тому що там мужньо воюють наші хлопці.

«Ми є в постійній тривозі, бо ворог наступає, в Україні іде реальна війна. Ми намагаємось допомагати, чим можемо. Кожен день волонтери, прості люди збирають гроші, продукти харчування, одяг і відправляють на Донеччину не тільки для військових, а й для тих людей, які там мешкають. Адже вони зараз в дуже складних умовах проживають. Так само ми готуємось до можливого наступу агресора з боку Білорусі та з боку Придністров’я, де Російська Федерація має великі війська».

Секретар міськради пояснив, що у Львові, зокрема ВО «Свобода», проводить спеціальні військово-патріотичні навчання для населення. Там вчать надавати першу медичну допомогу, прийомам самозахисту, стріляти з різної зброї, позаяк прості мешканці Львова мають бути готові до умов війни.

«Депутати Львівської міської ради звернулись до міського голови, до воєнного комісара, щоб сформувати з депутатського корпусу батальйон для самооборони. Це буде військовий батальйон. У мирний час люди працюватимуть на своїх місцях, а у випадку нападу Росії, вони мають всі як один встати на захист міста».   

На думку Василя Павлюка, зараз російське суспільство хворе війною, а Путін не зупиниться на Україні.

«Звичайно, в Росії є певний відсоток тверезомислячих людей. Але в загальному, росіяни захворіли війною, вони хочуть агресії. І Україна для них лише перший крок, тут вони не зупиняться. Наступною може бути Польща, Прибалтійські країни, Чехія. Хоча Чехія останнім часом блокує деякі питання в Європарламенті, проте вони не розуміють, що роблять. Вони, напевне, забули, як колись танками вбивали їхніх рідних».

На завершення розмови Василь Павлюк висловив вдячність польським колегам, які як і раніше, підтримують Україну.

«Польща чітко стала на бік демократії. До мене майже щодня телефонують друзі з різних польських міст і пропонують свою допомогу. Без перебільшення підтримка сусідів та інших європейських країн для нас є надзвичайно важливою».