Мобільний блок-пост для бійців АТО від учнів Львова
Новини

Учні фізико-математичного ліцею Львова подарували бійцям добровольчого батальйону  «Січ» пересувний блок-пост, який вони закупили за власноруч зібрані кошти. Юліана Брус та Юлія Антонишин, представники фізико-математичного ліцею, розповіли, що ідея допомогти нашим військовим в учнів виникла давно. Кошти,  а це близько 20 тисяч гривень,  для військових зібрали всього за 2 дні і врешті, вирішили надати адресну допомогу, купити найнеобхідніше, те, що зможе врятувати життя наших бійців. Це – новітній пересувний блок-пост, зроблених за зразком НАТО.

Народний депутат від ВО «Свободи»Олег Гелевей, який зараз бере участь в АТО сказав, що він зворушений вчинком дітей, які віддали свої власні збереження для допомоги військовим. Тим більш, такий блок-пост є вкрай необхідний для ведення бойових дій.

«Звичайно, ми хочемо миру. Але хочеш миру – готуйся до війни. Цей подарунок ми з гордістю повеземо до наших бійців в зону АТО, і розкажемо, як львівські діти дбають про них, хочуть допомогти їм», - розповів нардеп. 

Крім цього, Олег Гелевей розповів, що батальйон «Січ» зараз дислокується в Донецькій області і контролює трасу від Слов’янська до Дебальцевого.  І тому вздовж цієї траси є велика необхідність в таких от мобільних блок-постах. Він наголосив, що незважаючи на оголошене перемир’я, блок-пости по кілька разів обстрілюються терористами.

Василь Коружак, депутата Стрийської міської ради, найбільш здивований простотою рішення, легкістю та мобільністю конструкції, адже для його монтажу не треба вантажної техніки.

Зі слів Віктора Козелка, заступника директора з виробництва підприємства «Пліт», яке взялось за виготовлення таких захисних конструкцій, це перші дослідні зразки. Фахівці з Академії сухопутних військ пропонують зробити їх дещо меншими і ще більш мобільними,  а виготовляти підприємство може по 1 бастіону вдень. Тож незабаром воювати нашим воякам на Сході стане значно безпечніше.

На думку депутата Львівської міської ради Євгена Білінського, Львівщина не тільки відсилає воювати своїх кращих бійців, а й «воює» своїми підприємствами. З його слів, учасники АТО уже перевірили цей блок-пост на полігоні і виявили його ефективність та міцність. 

«Відповідно до українського законодавства, такі конструкції має виготовляти наша оборонка. Але ми не можемо чекати, поки запрацює бюрократична машина, в той час, коли гинуть наші хлопці. Зараз воює вся країна і воюють навіть наші діти  - своїми сніданками, кишеньковими грішми, які їм дають батьки. Отой їхній добрий почин зробив сьогодні таку добру справу», - підкреслив Євген Білінський.    

На переконання народного депутат Ірини Фаріон, якщо ми хочемо, щоб в країні був мир, треба перемогти у цій війні.

«Оці чарівні діти засвідчили, що навіть вони можуть долучатись до того, аби ми здобули перемогу у війні. Це яскравий приклад того, як у найскладніших обставинах можна творити свою маленьку перемогу. Їхнє творіння – це їхня перемога і прелюдія нашої перемоги. Ці діти засвідчили те, що вони є господарями на цій землі. Можу лише низько схилитись перед викладачами ліцею і активістами, які виступили з такою ідеєю», - резюмувала Ірина Фаоріон.