Зовнішня реклама на шибках громадського транспорту – протизаконна
Новини

Депутат ЛМР Олександр Алєксєєв звернувся до міського голови Андрія Садового та в.о.начальника інспекції з питань захисту прав споживачів у Львівській області  щодо неналежного розміщення зовнішньої реклами на громадському транспорті. 
Депутат нагадав, що Львів є туристичної столицею України, а громадський транспорт однією з складових, що формують імідж міста в очах туристів та життєво необхідним елементом його нормального функціонування. 
«До мене, як до депутата Львівської міської ради, надійшло звернення від львів’ян, які скаржаться на зовнішню рекламу на вікнах громадського транспорту. Пасажири трамваїв, тролейбусів та маршрутних автобусів  їдуть немов загратовані. Наклеєна реклама не лише створює дискомфорт, а й принижує містян. Складається враження, що громадський транспорт існує для реклами, а не для людей», - йдеться у зверненні.
Олександр Алєксєєв нагадує, що у статті 18 Закону України «Про рекламу» забороняється розміщення реклами на скляних (прозорих) поверхнях транспортних засобів, за винятком випадків, коли для цього використовуються матеріали, які забезпечують безперешкодний огляд з салону транспортного засобу. «Таким чином саме положення ЗУ «Про рекламу» є спеціальною нормою, що регулює правовідносини пасажирів – споживачів послуг транспортних перевезень і власника транспортного засобу».    
У зв’язку з цим, Олександр Алєксєєв просить, керуючись ЗУ ст..13 «Про статус депутатів місцевих рад», втрутитись в цю ганебну ситуацію, та в найкоротший термін навести лад у громадському транспорті у відповідності до норм законодавства.