Звіт перед виборцями за 2013 рік Василя Горона
Новини

Подаємо звіт повнотекстово.
На «Новому Львові» відкрили низку нових дитячих майданчиків 
 
Впродовж 2013 року за сприяння депутата Львівської міської ради Василя Горона в межах 21  мажоритарного округу відбулося відкриття низки нових дитячих майданчиків 
В листопаді 2013 року у Львові на вул. Раковського, 10 відбулося освячення новозбудованого дитячого майданчика.
Майданчик облаштували поряд із Клінічною лікарнею №8 та Лікарнею для чорнобильців, багатоповерхівкою та цілим комплексом приватних будинків. Для встановлення гірочок, гойдалок та пісочниці при формуванні бюджету міста на 2013 рік Василю Горону вдалося пролобіювати необхідні кошти. 
Поруч із майданчиком є глибокий яр, де місцеві мешканці створили самовільне сміттєзвалище. Щоби вберегти дітей від загрози нещасного випадку, депутат звернувся до виконавчих органів із вимогою облаштувати тут освітлення, а яр обгородити металевою сіткою. «Освітлення облаштували, але, як твердять чиновники, на сітку грошей у Львівському комунальному підприємстві "Дністер" традиційно немає. Довелося ці кошти знаходити самотужки. Проте, як обіцяли виконавці робіт, вже до 15 листопада цей яр обгородили", – розповів Василь Горон.
Також за сприяння депутата Львівської міської ради Василя Горона відбулось урочисте відкриття нового дитячого майданчика за адресою: вул. Орлина, 8А.
Мешканці навколишніх будинків упродовж кількох років неодноразово зверталися до виконавчих органів влади, аби на прилеглій території встановили дитячий майданчик, проте чиновники завжди посилалися на відсутність коштів у міському бюджеті. " Упродовж двох років доводилося звертатися, як письмово, так і усно, до керівників відповідних виконавчих органів, відвідувати різного роду комісії, аби закріпити за цією територією місце для майданчика та домогтися необхідного фінансування закупівлі гойдалок, гірок, пісочниці, інших матеріалів та робіт з їх встановлення", – розповів Василь Горон.
Знову ж таки, при завершенні робіт не вистачило коштів для обгородження майданчика від глибоких ярів, які становили загрозу для життя та здоров'я дітей та облаштування зовнішнього освітлення. Відповідні витрати довелося покривати за допомогою спонсорів .
Окрім цього, влітку 2013 року за сприяння Василя Горона було дооблаштовано турніками та лавочками дитячий майданчик, що на вул. Дунайська, 7.
Василь Горон вимагає не допустити узаконення самовільної забудови під стінами школи та дитсадка
Про цю проблему депутат Василь Горон  зачитував депутатський запит під час сесії Львівської міської ради до міського голови Львова, прокурора міста та головного лікаря Львівської міської санітарно-епідеміологічної станції щодо самовільного зведення споруди під стінами загальноосвітньої школи №73 та дошкільного навчального закладу №118. Свободівець вимагає невідкладно усунути порушення санітарно-епідеміологічних норм щодо утримання самовільно зведеного об'єкта по вул. Дністерській, 5, що створює істотну загрозу для життя та здоров'я дітей.
Упродовж минулого року до нього надійшло багато звернень від адміністрації середньої загальноосвітньої школи №73 та дошкільного навчального закладу №118 щодо незаконної забудови по вул. Дністерській, 5. Адміністрація школи №73 та дитсадка №118 скаржиться, що ця будівля розташована на близькій від приміщень дошкільного закладу та середньої школи відстані і займає територію земельної ділянки, яка перебуває у користуванні цих освітніх установ. Ба більше, внаслідок самовільного захоплення земельної ділянки юридичною особою, що є власником зведеного об'єкта, середня школа №73 не може узгодити межі земельної ділянки для виготовлення необхідної документації на землекористування. Представники цих освітніх закладів наголошують на антисанітарному стані цього об'єкта самовільної забудови. Порушення санітарно-епідеміологічних норм зумовлює особливу небезпеку для дітей, які навчаються в дошкільному закладі та загальноосвітній школі
Василь Горон неодноразово звертався до виконавчих органів місцевого самоврядування та місцевих органів державної влади з проханням усунути перешкоди, які створюють небезпеку для життя і здоров'я дітей та унеможливлюють документальне оформлення землекористування середньої школи №73.
"Однак на всі мої запити та звернення профільні владні органи не вжили жодних дієвих заходів і досі. Натомість адміністрація повідомила, що 30 березня 2012 року в.о. директора департаменту житлового господарства та інфраструктури Львівської міської ради видав наказ "Про затвердження висновку міжвідомчої комісії щодо технічної можливості проведення реконструкції нежитлових приміщень кафе-бару під літерою "А" (заг.пл.197,5 кв.м.) на вул. Дністерській, 5 під житловий будинок", – каже депутат. Окрім цього, затвердження висновку міжвідомчої комісії щодо самовільно зведеної будівлі без будь-яких документів на землекористування, занедбаний та антисанітарний стан якої щоденно створює загрозу для дітей, що навчаються в освітніх закладах біля цієї споруди, викликав обурення у представників батьківського комітету та обґрунтовані сумніви щодо правомірності цього рішення.
 
Аби невідкладно усунути порушення санітарно-епідеміологічних норм щодо утримання самовільно зведеного об'єкта на вул. Дністерській, 5, що створює істотну загрозу для життя та здоров'я дітей, які навчаються у середній школі №73 та дошкільному навчальному закладі №118, депутат звернувся до відповідних виконавчих органів із вимогою вжити для цього всіх необхідних заходів. Також вимагає перевірити правомірність видачі наказу директора департаменту житлового господарства та інфраструктури "Про затвердження висновку міжвідомчої комісії щодо технічної можливості проведення реконструкції нежитлових приміщень кафе-бару під літерою "А" (заг.пл.197,5 кв.м.) на вул. Дністерській, 5 під житловий будинок" та усунути перешкоди щодо оформлення землекористування для середньої загальноосвітньої школи №73".
Василь Горон: "Садовому потрібно нарешті сформулювати чітку позицію щодо сихівських доріг, а не займатися дешевим самопіаром"
Під час своїх відеозвернень Садовий неодноразово заявляв, що у 2013 році "пріоритет – Сихів як найбільший мікрорайон міста, де за останні роки не велося капітальних ремонтів доріг". Окрім цього, 29 березня 2013 року міський голова у телевізійному зверненні зазначив, що головним його пріоритетом є "покращення комфорту життя на Сихові". І ті плани, які Садовий озвучував попередньо щодо ремонту доріг, за його словами, є значно ширшими. 
Після цих заяв для Василя Горона було великим здивуванням отримати відповідь на депутатський запит щодо відновлення дорожнього покриття на вулицях Пимоненка, Білоцерківська, Зубрівська, 1, Морозна, 12 та прилеглих міжквартальних вулиць. У відповіді, зокрема, йдеться, що "бюджетні асигнування, які передбаченні в міському бюджеті 2013 року на ремонт доріг Сихівського району не дозволяють здійснити ремонт на вказаних об'єктах. Ситуація повторилася і в 2014 році. При «пріоритет», для відновлення дорожнього покриття на тих вулицях, які подав Василь Горон у своїх зверненнях ще протягом 2011-2014 років традиційно коштів немає. «Андрієві Садовому потрібно визначитися, в якій системі координат він перебуває, та нарешті сформулювати чітку позицію щодо сихівських доріг, бо складається враження, що це чергова обіцянка, яку міський голова ніколи не мав наміру виконувати, і її озвучено заради дешевого самопіару", – каже Василь Горон. 
За сприяння Василя Горона відремонтовано пішохідні хідники на вул. Липова Алея, Кримська та Дністерська
Понад 20 років пішохідні хідники від вулиці Липова Алея до вулиці Кримської, а також вздовж вулиці Дністерської жодного разу не ремонтували. При формуванні міського бюджету на 2013 рік депутатському корпусу вдалося пролобіювати виділення фінансів для проведення капітального ремонтну на відповідних відтинках тротуару. В серпні 2013 року підрядник завершив укладання тротуарної плитки на обох відрізках пішохідного хідника. До Василя Гороназвернулися з колективною заявою мешканці вулиць Зелена, Меблярська та Липова Алея з проханням посприяти у ремонті тротуару, що розташований паралельно до магістральної дороги по вулиці Зелена на відрізку від вулиці Липова Алея до вулиці Кримської. 
Ще із 2011 року депутат неодноразово порушував питання щодо проведення ремонтних робіт на відповідних відрізках пішохідного хідника, проте чиновники відповідали, що коштів в бюджеті міста немає. У 2012 році при формуванні титульного списку для проведення ремонтних робіт Сихівської районної адміністрації ці об'єкти вдалося включити як одні із першочергових.
Василь Горон: "Недобудову на території школи № 73 викуплять для суспільних потреб громади"
На території львівської школи № 73, що на вул. Дністерській, 5, у 1999 році орендар ПП "Антураж" приватизував будівлю без відведення землі. Пізніше власником чи суборендарем цього приміщення стало ПП "Сюрприз". Під час літніх канікул 2000 року ПП "Сюрприз" самовільно захопило землю площею 0, 063 га і розпочало реконструкцію без належних на це документів. Протягом усіх цих років будівництво не було завершено. У зв'язку із цим школа не може виготовити акт про постійне користування землею через неможливість узгодити межі.
Депутат майже три роки вимагав від міського голови та прокуратури вжити необхідних заходів задля здійснення перевірки законности дій власника самовільної забудови та виготовлення відповідного акта на право шкільної адміністрації постійно користуватися землею. Тільки в березні 2013 року виконавчий комітет Львівської міськради надав управлінню капітального будівництва функції замовника на проведення оцінки об'єкта нерухомого майна на вул. Дністерській, 5, що підлягає викупу для суспільних потреб. Окрім цього, до ухвали з ініціятиви Василя Горона було внесено пункт про створення на базі цього недобудованого приміщення, яке має загальну площу 197,5 кв. м, дитячо-юнацького спортивного комплексу.«Під час сесії Львівської міськради депутати погодили викуп для суспільних потреб будівлі на території львівської школи №73, що на вул. Дністерській, 5. В ухвалу з моєї ініціятиви внесено пункт про створення на базі цієї недобудови, що має загальну площу 197,5 кв. м, дитячо-юнацького спортивного комплексу", – розповів нацоналіст.
Василь Горон: "Поступово розв'язуємо проблеми житлового господарства мікрорайону Новий Львів" 
Каналізаційні мережі будинку №19 по вулиці Пимоненка, що через безгосподарність виконавчих органів перебувають у жалюгідному стані, вдалося відремонтувати та передати на баланс "Львівводоканалу". 
До депутата звернулися мешканці будинку №19 по вулиці Пимоненка зі скаргою на бездіяльність посадових осіб Львівської міськради.У заяві мешканці повідомили, що упродовж тривалого часу підвал їхнього будинку перебуває в аварійному та антисанітарному стані. Цей будинок був зданий в експлуатацію ще 1990 року та перебував на балансі ВО "Полярон" як малосімейний гуртожиток. У травні 2007 року його передали на баланс міста і зараз будинок обслуговує Львівське комунальне підприємство (ЛКП) "Дністер". Та при передачі будинку зовнішні каналізаційні мережі не було взято на баланс ЛКП "Львівводоканал", тобто вони не мали балансоутримувача, відповідального за їхній стан. За цей час труби поржавіли і почали протікати, підвал наповнювався каналізаційними стоками, що призводило до смороду, антисанітарії та утворення тріщин у фундаменті будинку.
"Мешканці неодноразово зверталися до чиновників різних рівнів, проте реакції не було. Так, 8 червня 2010 року жителі були на прийомі в міського голови А. Садового, який пообіцяв розв'язати цю проблему. Проте "обіцянка" Садового, як завше, залишилася "цяцянкою", – каже Василь Горон.
Аби розв'язати проблему, депутат звернувся до голови інженерного господарства, транспорту та зв'язку ЛМР Івана Гринди і голови комісії фінансів та планування бюджету ЛМР Яромира Самагальського щодо виділення необхідних коштів зі спецфонду б'юджету міста для проведення ремонтних робіт після прийняття на баланс комунального підприємства "Львівводоканал". "Враховуючи нагальність справи, мені довелося докласти чимало зусиль, аби розгляд ухвали, що передбачала прийняття зовнішніх каналізаційних мереж будинку №19 по вулиці Пимоненка у відання "Львівводоканалу", відбувся у терміновому порядку", – додав свободівець Василь Горон.
У межах мажоритарного округу №21 за сприяння Василя Горона:
- встановлено стовпці, які унеможливлюють паркування транспортних засобів на тротуарі біля житлового будинку №10, що на вул.Раковського;
- на вимогу мешканців вул. Дністерська на перехресті вул. Зелена-Дністерська встановлено дорожній знак «зупинка заборонена» із табличкою «зона дії 50 метрів»;
- відновлено водопостачання будинку №19, що на вул. М. Пимоненка. Після втручання депутата вдалося вирішити довготривалу  проблему прийняття у власність територіальної громади м. Львова зовнішні каналізаційні мережі, які забезпечують водовідведення будинку. Реагуючи на звернення депутата, міські комунальні служби відновили роботу існуючої локальної підкачувальної насосної станції та провели ремонтні роботи по заміні труб зовнішньої каналізаційної мережі; нема узгодження. 
- покращено зовнішнє освітлення будинку 319, що на вул. М. Пимоненка. ЛКП «Львівсвітло» виконало роботи із покращення освітлення вказаної території, а саме проведено монтаж 110 метрів кабелю, замінено 4 світильники тощо;
- припинено підтоплення вулиці М. Врубеля. Реагуючи на звернення депутата, працівники ЛМКП «Львівводоканал» провели ремонтні роботи та замінили труби.
- Відновлено дорожнє покриття поблизу оглядових люків інженерної мережі, що на вул. Меблярській, 16 та встановлено їх на одному рівні з дорогою;
- Виконані роботи із санітарної зрізки дерев на вулицях Липова Алея, Дністерська, Дунайська, Зубрівська, а також на території ЗСШ №73;
- Проведено ремонт покрівлі над кв. 13 житлового будинку, що на вул. Дністерська, 10;
- Проведено капітальний ремонт даху львівської школи №72, що на вул. Зубрівська, 1;
- Зроблено капітальний ремонт покрівлі у житловому будинку №2 на вул. Дністерській;
- Відремонтовано покрівлю у житлових будинках №1 та №3 на вул. Дністерській;
- Проведено ремонтні роботи систем водопостачання та водовідведення у житловому будинку №7, що на вул. Липова Алея та житлового будинку № 8, що на вул. Орлиній;
- Встановлені пішохідні хідники за адресою Дністерська, 1-13;
- Відремонтовано покрівлю та замінено вікна на енергозберігаючі у будинку №8а, що на вул. Орлиній;
- Відремонтовано дороги на вулицях Липова Алея, Зубрівська, Зелена, Стуса, Пасічна, Дж. Вашингтона, Сихівська (на ділянці від вул. Зеленої до шляхопроводу), Драгана, І.Чмоли, П.Мирного, Козельницька, Коломийська, Хуторівка, Кавалерідзе, Луганська. Окрім цього, заасфальтовано вул. Гн. Хоткевича, просп. Черв. Калини, вул. О.Довженка, вул. А.Манастирського;
- За допомогою відфрезерованого асфальтного покриття покращено міжбудинкові дороги за адресою: вул. Морозна, 8-39, вул. Сихівська, 10А, вул. Зубрівська, 19, 25, вулиць Соняшникова, Полуботка, Кавалерідзе та ін.;
- Проведено профілактику електрощитової будинку № 9, що на вул. Липова Алея, і встановлено силовий ящик із рубильником та автоматами у будинку № 7 вул. Липова Алея;
- У восьмому під’їзді будинку №32, що на вул. Дунайській, проведено ремонт, у третьому під’їзді проведено профілактику електрощитових та замінено вікна на енергозберігаючі;
- виконано роботи із покращення освітлення шляхом встановлення 6-ти нових світильників на території прилеглій до храму Зіслання Святого Духа (вул. А. Бучми);
- відремонтовано оголовок люка колодязя на водопровідній мережі біля будинку №16, що на вул. Меблярській, шляхом нанесення асфальто-бетонного покриття із доведення оголовка теплової камери (ТК-5) до належного рівня;
- на вимогу мешканців мікрорайону перенесено пішохідний перехід із вул. Зелена, 266 до вул. Зелена, 261 (ближче до перехрестя із вул. Зубрівська). Встановлено пішохідний перехід від вул. Зелена, 172 до супермаркету «Арсен»;
- із допомогою мешканців будинку 7а, що на вул. Зубрівська, проведено ремонт сходової клітки та встановлено пластикові вікна; 
- відремонтовано покрівлю у житловому будинку №14а, що на вул. Дністерській;
- влаштовано із асфальтобетону обмежувач швидкості та перенесено контейнери для збору сміття на ділянці дороги поряд із в’їздом на територію комунальної клінічної лікарні №8, біля житлового будинку на вул. І.Раковського, 10; 
- на прохання мешканців будинків Зубрівська, 25 та 25а встановлено лавки та заасфальтовано провалля біля дитячого майданчику.
 
Питання гуртожитків.
 
Василь Горон: "Відкладати до 2015 року нагальні проблеми гуртожитків означає ігнорувати конституційні права їхніх мешканців"
 
У Львові із 2009 року створена наглядова рада із вирішення проблем мешканців гуртожитків. У вересні 2012 року склад наглядової ради із питань гуртожитків переобрали та суттєво розширили, зокрема, до неї увійшли нові члени громадських організацій, голови самоврядування мешканців гуртожитків, балансоутримувачі та депутати Львівської міської ради. Заступником голови наглядової ради обрали  Василя Горона. Від початку її роботи і до сьогодні у місті Львові зареєстровано 20 державних гуртожитків та 21 гуртожиток приватної форми власності. «Наглядова рада функціонує вже четвертий рік, проте тільки з обранням цієї каденції Львівської міської ради ситуацію із вирішенням проблем мешканців гуртожитків вдалося зрушити із мертвої точки. Так, на 1 травня 2014 року у комунальну власність Львова вже передано 8 гуртожитків приватної форми власності та 10 – державної, що становить приблизно 60% від їхньої загальної чисельності», – каже голова наглядової ради із питань гуртожитків Володимир Федерлян. 
 
Згідно із процедурою передачі, з-поміж гуртожитків державної форми, прийнятих у комунальну власність, два вже отримали відповідне рішення виконавчого комітету Львівської міської ради та найближчим часом стануть власністю громади міста. Таким чином близько тисячі сімей невдовзі у повній мірі зможуть реалізувати своє конституційне право на приватизацію помешкання. Також наглядова рада стала активним учасником розробки програми передачі гуртожитків у власність територіальної громади Львова. 28 грудня 2012 року сесія Львівської міської ради взяла її за основу, урахувавши зауваги наглядової ради та деяких депутатів. Зауваги полягають у тому, що, залишаючи фінансову частину незмінною, у програмі не передбачили передачі всіх гуртожитків, незалежно від форми власності, у власність територіальної громади. Окрім цього, наглядова рада разом із районними інвентаризаційними комісіями провела перевірку у володінні гуртожитків Львова житлових помешкань та склала 2108 інвентаризаційних актів, чим фактично підтверджено проживання 5726 осіб. «За допомогою цього ми зафіксували володіння помешканнями в гуртожитках; після відповідної процедури мешканці зможуть зреалізувати своє право на приватизацію цих приміщень", – повідомив Василь Горон.
 
Закон України "Про забезпечення реалізації житлових прав мешканців гуртожитків" діє із 2009 року. Члени наглядової ради виконали чималу роботу для того, щоби оперативно оформити документи про передачу гуртожитків вже у 2013 році. При формуванні програми фінансова частина не є визначальною, а зобов'язання перед людьми треба виконувати хоча б на рівні програмних документів. Львівська міська та обласна ради 2012 року ухвалили достатньо рішень та звернень, якими визначили, що співфінансування є неможливим, натомість мешканці погодилися на пропозицію щодо фінансової підтримки новостворених ОСББ після приватизації кімнат у гуртожитках. «Нам потрібно спільно продовжувати роботу щодо фінансування з центрального бюджету державних гуртожитків, навіть якщо йдеться про половину коштів від загальної суми, закладеної в програму. Відкладати роботу на 2014–2015 роки – означає дурити людей та давати можливість "горе-власникам" та чиновникам міської ради маніпулювати ситуацією для отримання власної матеріальної вигоди", – каже Василь Горон.
 
Окрім цього, депутат повідомив, що за період діяльності нової наглядової ради надійшло чимало звернень мешканців про грубе порушення їхніх прав деякими балансоутримувачами гуртожитків. У зв'язку з порушенням регулятивних нормативно-правових актів недобросовісними балансоутримувачами наглядова рада неодноразово зверталася до управління МВС та прокуратури у м. Львові щодо цих порушень та вимагала в них належно відреагувати на відверте ігнорування балансоутримувачами Закону України "Про реалізацію житлових прав мешканців гуртожитків" та Закону України "Про Загальнодержавну цільову програму передачі гуртожитків у власність територіальних громад на 2012–2015 роки".
 
Із депутатської ініціативи Василя Горона 7 лютого 2013 року на сесії Львівської міської ради депутати затвердили програму передачі гуртожитків у комунальну власність територіальної громади Львова на 2013 рік. Програма – значний поступ до завершального етапу передачі відомчих гуртожитків Львова у комунальну власність міста. «Процес, який Садовий та команда на догоду горе-власникам хотіла розтягнути аж до 2015 року, а то й більше, суттєво скорочено", – повідомив Василь Горон. Програма "Про передачу гуртожитків у комунальну власність територіальної громади м. Львова на 2013 рік" дозволила вже у 2013 році розпочати процес передачі 15 гуртожитків державної та 12 гуртожитків приватної форми власності у комунальну власність міста. Цим значно скорочено термін і час для махінацій (продаж, переселення, відселення тощо) із житлом, до яких часто вдаються недобросовісні власники гуртожитків.
 
За словами голови Всеукраїнської профспілки "Захист прав" Володимира Федерляна, у разі виконання затвердженої програми, для майже 15 тис. мешканців львівських гуртожитків епопея із виселенням і постійним страхом перед завтрашнім днем нарешті закінчиться. "Затвердження цієї програми обмежить зазіхання недобросовісних громадян на конституційні права людей, на житло мешканців львівських гуртожитків", – підкреслив Володимир Федерлян. 
 
Окрім цього, після довготривалих перемовин, нарад, комісій тощо, які були зорганізовані у відповідь на численні запити і звернення Василя Горона, державне транспортне підприємство "Львівська залізниця" у 2011 році зобов'язалося передати гуртожитки у комунальну власність територіяльних громад. Проте цей процес розпочався тільки минулоріч. Зокрема, завдяки активній позиції мешканців та депутата Василя Горона,  Львівська міська рада прийняла у власність територіальної громади два гуртожитки від підрозділів "Львівської залізниці" на вул. Братів Климових, 22 та вул. Роксоляни, 33. «Пасивність чиновників та бездіяльність власників близько десяти років були на заваді захисту конституційних прав на житло понад 1 200 людей, які проживають у 8 гуртожитках різних підрозділів "Львівської залізниці", - розповів націоналіст.
 
Внаслідок багатьох зустрічей з мешканцями гуртожитків, регулярних нарад із виконавчими органами м. Львова та постійного акцентування на нагальності вирішення житлових проблем мешканців, ця довготривала епопея передачі гуртожитків від підрозділів "Львівської залізниці" у комунальну власність міста нарешті завершується. Так, два гуртожитки на вул. Братів Климових, 22 та вул. Роксоляни, 33 впродовж двох місяців пройшли всі потрібні етапи на шляху у комунальну власність міста. 
 
Окрім цього, у вересні 2013 року вдалося узгодити проблемні моменти передачі відомчого гуртожитку по вул. Широка, 83а, які полягали у тому, що "Львівська залізниця" не виділяла кошти для ремонту приміщень та насосної станції. "Львівська залізниця" попри те, що є балансоутримувачем гуртожитку, відмовлялася витрачати кошти підприємства для ремонту приміщень споруди та насосної станції підкачування холодної води, що стоїть окремо. «Тільки після численних зустрічей із посадовцями підприємства вдалося домовитися про виділення необхідних коштів для ремонтних робіт. Ухвалою сесії Львівської міської ради прийнято у власність територіяльної громади ще одного гуртожитку від "Львівської залізниці", що розташований по вул. Широка, 83а, та насосну станцію підкачування холодної води", – повідомив Василь Горон.
Непроста ситуація склалася довкола передачі у власність міста гуртожитка, що на Зеленій, 253, але після суспільного розголосу та постійного утримування ситуації під контролем вдалося прийняти цей гуртожиток у комунальну власність. Проблема полягала в тому, що ВАТ "Будівельно-монтажне підприємство побуту" (підприємство-балансоутримувач гуртожитку) надало лист згоди щодо передачі цього гуртожитку в комунальну власність міста, після чого його включили у міську програму передачі гуртожитків у територіальну власність міста, але в останній момент представник цієї фірми почав відмовлятися підписувати акт прийому передачі. 
 
На той час всі відповідні служби підписали акт прийому передачі, а Сихівська районна адміністрація розпочала підготовку звернення до Львівського міськвиконкому щодо прийняття гуртожитку на баланс територіальної громади міста. Оскільки власник неодноразово заявляв, що у нього немає коштів для впорядкування та утримання гуртожитку у належному стані, то мешканці витратили власні кошти на перепідключення гуртожитку до водогону, упорядкування каналізаційних колодязів, закупівлю та встановлення котла автономного опалення. «Мешканці повідомили нас, що такі дії керівництво ВАТ "Будівельно-монтажне підприємство побуту" мотивує бажанням провести надбудову ще двох-трьох поверхів. Ба більше, цю надбудову балансоутримувач уже встиг погодити із директором департаменту містобудування ЛМР, що заблокувало процедуру передачі гуртожитку у власність міста та створило серед мешканців соціальну напруженість", – розповів Василь Горон. Із цією інформацією депутат звернувся під час сесії міськради до міського голови м. Львова, аби той негайно відреагував на ситуацію, яка склалася довкола передачі гуртожитку на вул. Зеленій, 253 та у терміновому порядку прийняв його у комунальну власність міста. 
 
18 липня 2013 року на сесії Львівської міськради депутати прийняли у власність територіальної громади гуртожиток від ПрАТ "Будівельно-монтажне підприємство побуту" на вулиці Зеленій, 253. Таким чином, ще 120 мешканців львівських гуртожитків отримали можливість зреалізувати своє конституційне право на житло.
Націоналіст розповів, що окрім передачі самої споруди, вдалося зекономити півмільйона гривень – коштів міського бюджету, які мали би витратити для відновлення теплопостачання у цей будинок. Каменем спотикання при передачі гуртожитку на вул. Зеленій, 253 було те, що споруда отримувала теплопостачання від котельні, яка належала підприємству "Будівельно-монтажне підприємство побуту. «Після численних нарад та перемовин із власником, вдалося його переконати передати цю котельню у власність територіальної громади», – зазначив Василь Горон.
 
Окремою сторінкою боротьби за права мешканців гуртожитків м. Львова варто виокремити прийняття у власність територіальної громади Львова гуртожитка, що на вул. Січинського, 41. 
 
Свого часу у приміщені цього гуртожитку був лабораторний корпус Львівського облводгоспу. За кошти людей на початку 90-х років цей лабораторний комплекс переобладнали під гуртожиток. «Аби врегулювати всі юридичні та житлово-експлуатаційні питання, пов'язані із передачею цієї будівлі у власність територіальної громади міста, знадобився майже рік. Вже у квітні 2013 року більше 50-ти львів'ян-мешканців гуртожитку отримали можливість стати повноправними власниками свого житла», – розповів націоналіст. 
Проте й досі залишається не вирішеним питання гуртожитку, що на вул. Білоцерківській, 10, який потребує негайної зміни правового статусу. Василь Горон неодноразово звертався із запитом до міського голови Львова про необхідність якнайшвидшої зміни правового статусу гуртожитку на вул. Білоцерківській, 10 на гуртожиток для проживання сімей. За словами депутата, це дозволить мешканцям гуртожитку забезпечити реалізацію конституційних прав на житло. 
 
Депутат повідомив, що мешканці цього гуртожитку стурбовані обтяжливим механізмом нарахування плати за користування житловими приміщенням. Ще у листопаді 2012 року балансоутримувач гуртожитку встановив місячну плату в розмірі 440 грн. (20 кв. м), а упродовж січня 2013 року ця сума зросла до 630 грн. Окрім цього, мешканці стурбовані, що відкриття закладу ресторанного господарства в нежитловому приміщенні цього гуртожитку істотно вплине на механізм нарахування оплати за проживання. Впродовж тривалого часу у гуртожитку люди фактично живуть сім'ями, але нарахування оплати за комунальні послуги їм здійснюють на підставах та в порядку, що передбачені в гуртожитках для проживання одиноких громадян. Також мешканці, через обмеження, що виникають внаслідок чинного правового статус споруди, не мають змоги зареєструвати місце проживання своїх неповнолітніх дітей, що додатково обтяжує для них можливість належної реалізації гарантованих прав та законних інтересів. Василь Горон звернувся до міського голови Львова із вимогою  забезпечити реалізацію конституційних прав на житло мешканцям цього гуртожитку. «Ми спільно з головою наглядової ради з питань гуртожитків і надалі напрацьовуємо механізм вирішення цієї проблеми та сподіваюся, що невдовзі вдасться внести поправки у законодавство, яке змінить ситуацію на користь мешканців», – каже Василь Горон.
 
Останнім здобутком у боротьбі за права мешканців гуртожитків є прийняття у квітні 2014 року у власність територіальної громади м. Львова гуртожитку за адресою вул. Вигоди, 36 від «Львівської залізниці». Це дозволило загалом захистити права близько 400 осіб, які 20 років прагнули вирватися із «житлового рабства». На жаль, незважаючи на дозвіл на приватизацію помешкань, команда міського голови зумисно затягує цей процес. Яскравими прикладами є гуртожитки на вул. Гайдамацькій, 12 та на вул. Зеленій, 57, де чиновники, всупереч закону, всіляко ухиляються надавати мешканцям необхідні дозволи на приватизацію їх осель. «Досягнуто багато, але залишається ще значна кількість невирішених питань, які, попри спротив зі сторони міського голови та деяких недобросовісних власників гуртожитків, ми спільно із мешканцями гуртожитків так чи інакше подолаємо. Незважаючи на пройдений довгий шлях та досягнуті результати, надіюсь спільно довести цю боротьбу до переможного кінця», – каже Василь Горон. 
 
 
 
Депутат Львівської міської ради у виборчому окрузі № 21 Василь Горон