Пісні Квітки Цісик лунатимуть в сквері імені співачки
Новини

 

 

У Львівській міській раді відбулась прес-конференція, присвячена 61-річниці від Дня народження славетної співачки Квітки Цісик. У заході взяли участь:  Роман Грицевич - депутат, громадський діяч, Володимир Кудовба – заслужений артист України, Ярема Мисько – скульптор пам’ятника Квітки Цісик, Марта Качмар- Цісик - племінниця Квітки Цісик. 

Роман Грицевич під час прес-конференції повідомив, що незабаром у Львові вслід за вулицею з’явиться ще й сквер Квітки Цісик та пам’ятник відомій співачці. Втілити ідею пам’ятника належить скульптору Яремі Миську. Як повідомив митець, сама скульптура буде стояти на сцені, яка водночас служитиме пам’ятником українській пісні. У майбутньому на ній планують проводити пісенні конкурси та виступи молодих виконавців. Окрім цього, за словами організаторів, ще однією родзинкою скверу будуть пісенні лавочки, з яких лунатимуть відомі пісні Квітки Цісик. 

Марта Качмар-Цісик розповіла присутнім, що й надалі триває збір коштів на придбання пересувного мамографа для Львівського онкоцентру. Позаяк про те, щоб жінки вчасно виявляли хворобу молочних залоз мріяла колись Квітка. Під час минулорічного концерту пам’яті співачки вдалось зібрати 30 тисяч гривень, які були передані онкоцентру. 

Водночас племінниця співачки нагадала, що кошти від концерту, який відбувся 5 листопада 2013 року у Львові, і від участі в якому відмовилось багато співаків,  й досі не надійшли на рахунок онкоцентру. Вона назвала це «фінансової махінацією», адже на афіші було чітко вказано, що концерт благодійний. 

А уже 23 вересня 2014 році у Львівській опері відбудеться ще один концерт пам’яті видатної співачки. Також Роман Грицевич щиро подякував депутатам Верховної Ради, котрі підтримали постанову про відзначення 60-річниці з Дня народження Квітки Цісик. Окрім цього, міський обранець повідомив, що 9 квітня 2014 року в Львівському онкоцентрі на вулиці Гашека розпочнеться доброчинна акція. Впродовж двох тижнів всі охочі жінки зможуть пройти безкоштовне обстеження на мамографі.