Урочиста академія про дружбу Шевченка та лікарів відбудеться у Львові
Новини

 

11 квітня 2014 року о 13 годині в приміщенні Львівського Національного драматичного театру ім. Марії Заньковецької відбудеться урочиста академія «Тарас Шевченко і медики». Про це повідомив депутат Львівської міської ради Роман Грицевич під  час прес-конференції, яка відбулась у ЛМР.
 
Учасники прес-конференції: Роман Грицевич - депутат, громадський діяч, меценат музею Квітки Цісик, Олександр Кіцера – профессор Львівського медичного універститету, Володимир Риботицький – художник, член Національної спілки художників України.
 
За слів Олександра Кіцери, кожного року напередодні дня народження Кобзаря, він перечитує твори Шевченка, його щоденники, листування з друзями. З часом у нього виникло запитання, чому Тарас Григорович так часто приятелював з лікарями? Ці взаємини, а подекуди і особиста дружба, ґрунтувались не лише стосунках лікар-пацієнт, але й на спільних мистецьких, зокрема літературних уподобаннях. Серед друзів Шевченка є лікарі – А.Козачковський, Є.Рудиковський, С. Руданський, М. Пирогов, Фердинанд Фішер та інш. 
 
Олександр Кіцера пояснив, що всі лікарі, з якими товаришував Кобзар, були людьми з ґрунтовною гуманітарною освітою, тож часте спілкування взаємозбагачувало їх. Відомий факт, що Шевченко разом із всесвітньовідомим лікарем М. Пироговим планували створити школи для  дітей з бідних родин. Для цього Тарас Григорович уклав «Буквар южноруський» та передав у школу примірники свого «Кобзаря». Про це та багато інших маловідомих фактів з життя геніального письменника Олександр Кіцера розповість під час урочистої академії.
 
До акції приєднався художник Володимир Риботицький, який ще у 1989 році намалював портрет Тараса Шевченка «І мертвим, і живим, і ненародженим…». Своє полотно він подарує Національному медичному університету.   
 
Окрім цього, як повідомив Роман Грицевич, під час урочистої академії зі сцени театру ім. М.Заньковецької виступлять відомі артисти – Федір Стригун, Богдан Козак, Оксана Муха та інші.