У Львові відзначили 24-ту річницю підняття національного прапора над Ратушею
Новини

 

У Львівській міській раді за участю громади Львова, представників міської ради та депутатського корпусу відбулось урочисте засідання з нагоди відзначення 24-ї річниці підняття національного прапора над міською Ратушею. У велику сесійну залу ліцеїсти внесли синьо-жовтий стяг, який був піднятий над міськрадою у 1990 році.  Хор «Гомін» виконав повну версію Гімну України. З вітальними словами перед присутніми виступили почесні гості засідання – міські голови Андрій Садовий та Василь Шпіцер.
 
На думку Анатолія Крачковського, депутата Львівської міської ради, голови фракції  «УДАР» у ЛМР, український прапор – це найважливіший символ країни. З синьо-жовтим прапором гинули Січові Стрільці, герої Крут, з цим знаменом у бій ішли воїни УНР та вояки УПА. Він окроплений кров’ю наших братів і сестер, які боролись за незалежність України.
 
«Кілька років тому ми пережили  революцію 2004 року, а цього року Євромадан, який важко собі уявити без синьо-жовтих знамен. Мені подобається, що в інших країнах люди на кожне національне свято вивішують на своїх вікнах, балконах  прапори. Хотілося б, щоб ми також перейняли цю гарну  традицію і таким чином  виявляли національну єдність та шану до нашого прапора», - сказав Анатолій Крачковський.
Зараз свято державного прапора  набуло ще більшої ваги, - вважає депутат від ВО «Свобода» Тарас Кравець. 
 
«Адже під час подій на Майдані хлопці йшли з прапорами без зброї, щоб здолати тоталітарний режим. І завдяки силі волі та силі нашого прапора цей режим був подоланий. Тепер, навіть якщо якийсь окупант поткнеться до нас, то ця сила допоможе нам відбити будь-які атаки. Тому що український дух зараз на найвищому щаблі і ніщо його не зможе здолати» - підкреслив Тарас Кравець.  
 
Довідка. 3 квітня 1990 р. на сесії Львівської міської ради, депутати  першого демократичного скликання під головуванням Б.Котика  прийняли  рішення підняти синьо-жовтий прапор на будівлі міської Ратуші. Прапор урочисто було підняли  депутати Євген Шморгун, Стефанія  Шабатура та Зеновій Саляк
 
 

Коментарі 

 
0 #1 Олег Карелін 23.04.2014 16:24
Депутатський прапор , розміром 1.5х0,7 м., який щорічно вносять на свято Прапора в Ратушу, над Львовом ніколи не майорів. 3 квітня 1990 р. над Львовом вперше замайорів синьо-жовтий прапор, розміром 3х6 м., піднятийй братами Орестом і Олегом Карелінами.
Цитувати