Інформаційні таблиці встановлять на будинках Львова
Новини

 

Незабаром у Львові на фасадах будинків – пам’яток архітектури, з’являться інформаційні таблиці. Про це повідомив голова постійної депутатської комісії  культури, промоцій, ЗМІ та туризму ЛМР Ярослав Музичко. 
 
За його словами, це питання було розглянуте та погоджене під час засідання профільної комісії. Загалом, на розгляд винесено 9 інформаційних таблиць, які мають з’явитись на фасадах музично-меморіальний музеїв С. Крушельницької, Олекси Новаківського, Олени Кульчицької, Торгово-промислової палати, а також на  храмі св.Ольги та Єлизавети, на фасаді будинків А. Сегеля, Шпрехера, Палаці справедливості та палаці Сапегів. 
Як повідомив Ярослав Музичко, цими таблицями мають бути ознаковані будинки - кам’яниці центральної частини міста Львова. Вони будуть виготовлені із легкого матеріалу – полімеру. На них міститиметься  інформація, що це за будівля, ким збудована і яке її було призначення.
 
«Упродовж наступних років є потреба і бажання ознакувати також інші будівлі в центрі міста для того, щоб полегшити їх архітектурне сприйняття туристам, а також мешканцям Львова. Адже ми, львів’яни, часто проходячи повз стародавні і визначні кам’яниці, нічого про них не знаємо. А туристи читають про них у путівниках і приїздять, щоб спеціально їх побачити», -  зауважив голова комісії культури, промоцій, ЗМІ та туризму ЛМР Ярослав Музичко. 
 
Окрім цього, він розповів, що члени комісії уважно вивчали тексти таблиць, до деяких були певні зауваження. Проте депутати дійшли висновку, що ця робота важлива для міста і вкрай актуальна. 
 
Серед іншого, під час засідання комісії було погоджено звернення  благодійного фонду «Львівська дитяча галерея» щодо можливості сприяння закупівлі видання «Тисяча дитячих шедеврів», присвяченого Небесній сотні та Героям України, які поклали своє життя на вівтар свободи.
«Ольга Михайлюк – керівник цього проекту, вона ж керівник міжнародного конкурсу «Золотий мольберт». Діти малювали, як вони бачать і сприймають недавні події у Києві, постаті героїв України. Ці роботи увійдуть в один збірник, який Ольга Михайлюк збирається видати. Тому ми звернулись до управління культури ЛМР з проханням знайти кошти для реалізації цього проекту», - повідомив Ярослав Музичко.