Наше суспільство конче потребує громадської програми гуманізації, - Юрій Кужелюк
Новини

 

У  своєму блозі інтернет-видання «Новий погляд» депутат ЛМР Юрій Кужелюк висловив своє бачення сучасної ситуації в силових структурах України та, зокрема, морально-психологічної підготовки правоохоронців.  
 
На думку депутата, жорстокість і садизм є найбільш характерними рисами сучасних подій. 
 
«Якщо подивитися на дії та перекошені обличчя всіх отих бутафорських козаків в Криму, народних губернаторів, та інших проросійських активістів, то можна вжахнутися від їхньої тваринної ненависті не тільки до всього, що пов’язане з Україною, але й до своїх опонентів взагалі. Причому пояснення цієї дикої злоби в очах, оце ненаситне бажання крові нормальній людині зрозуміти важко». 
 
Юрія Кужелюка вражає небачений вияв агресії з боку правоохоронців під час останніх подій в Україні. 
 
«Суть навіть не в тому, щоб зав’язати бійку, адже час масових акцій, штовханина буває часто. Важко зрозуміти бажання не просто вдарити, але покалічити і навіть вбити свого опонента. Важко зрозуміти тваринну жорстокість наших «героїв» з «Беркута», тітушок, суддів і прокурорів, які людей з поламаними кістьми замість лікарні кидали в СІЗО. Важко зрозуміти, як можна палити людей живцем, закривши їх у будинку профспілок, як кидати гранати в журналістів і стріляти в медиків (автор це бачив на власні очі під час подій на вул. Грушевського), як бити по голові жінок, як холоднокровно розстрілювати неозброєних людей. А добивання молотками поранених – такого не робили навіть вороги під час війни». 
 
На думку міського обранця, ці явища повинні бути предметом вивчення, як психологів так і психіатрів, оскільки це набуло в суспільстві масових масштабів.
 
«І якщо Путлера і подібних йому російських націонал-есесівців ми не маємо можливості змінити, то наше суспільство конче потребує громадської програми гуманізації. Щось не так ми робимо. Адже всі оці «герої» були колись гарними хлопчиками, якими тішилися батьки, дідусі з бабусями. Мабуть, слід би придивитися, на якому етапі хороша від природи людина перетворюється в кровожерливого монстра, які причини цьому сприяють і які кроки суспільство повинно терміново зробити, щоб оцей процес озвіріння людини розвернути в зворотному напрямку. Принаймні для сьогоднішніх дітей і молоді».
 
Юрій Кужелюк вважає, що конче треба поцікавитися, яка психологічна та моральна підготовка ведеться в силових структурах, особливо в спецпідрозділах, хто є там виховниками, і що вони проповідують своїм підопічним. 
«Погодьтеся, що дивно, коли в тому ж Києві майданівці включили патріотичну музику для внутрішніх військ, то з протилежного боку залунала російська попса. Яка тоді є морально-психологічна підготовка у командирів і на яких прикладах ведеться виховання в силових структурах?».
 
На переконання депутата ЛМР Юрія Кужелюка, причини жорстокості повинні бути виявлені і якнайшвидше розпочате їх викорінення.