Триває розгляд річного плану фінансування природоохоронних заходів
Новини

 

Під час засідання постійної комісії  природокористування, охорони довкілля та благоустрою ЛМР депутати розглянули Річний план пріоритетного фінансування природоохоронних заходів з міського фонду ОНПС.
 
Як повідомила член комісії Віра Лясковська, кожен пункт програми був детально розглянутий і проаналізований. Адже фінансування потребує  багато важливих проектів, а коштів виділено на це лише третину від запланованих.   
 
« Ми сьогодні працювали над комплексним проектом розподілу коштів з урахування тих видатків, які були не виконанні  у минулому році. Існує так званий екологічний фонд, який цього року профінансований не повністю.  Тому безумовно наша комісія не може задовольнити вимоги всіх наших замовників. Отож, ми намагаємось деякі пункти підкорегувати,  оптимізувати, щоб можна було уже поводити певні роботи у парках та скверах Львова. Позаяк, зараз такий час, коли можна уже садити саджанці, обрізати старі дерева», - розповіла Віра Лясковська.
 
Зі слів депутата, у місті дуже непроста ситуація у парках і скверах: повалені дерева, сміття, відсутність освітлення в деяких частинах. Члени комісії природокористування, охорони довкілля та благоустрою оглянули парки Львова, зокрема, Снопківський, Знесіння, Стрийський і виявили, що деякі з них перебувають у досить занедбаному стані. 
 
На думку Віри Лясковської, це недопустимо у місті, яке щодня відвідує сотні туристів. Навіть Стрийський парк - перлина Львова, його окраса, зараз переживає не найкращі часи.
 
Андрій Галушка, начальник управління екології і благоустрою ЛМР пояснив, що у податковому кодексі передбачений екологічний податок, який повинні платити підприємства за використання природних ресурсів. Він перераховується у три бюджети – місцевий, обласний і державний. І якщо у попередній рік до бюджету скеровували 70% коштів, то тепер  - лише 25%.З них 10 %  перераховується в обласний бюджет, а все решта йде в Київ.
 
« Зараз нам доводиться знову просити в столиці наші гроші на наші ж проблеми. Ми підготували відповідний лист-звернення до Міністерства екології та природних ресурсів України, щоб вони переглянули цю ситуацію і провели децентралізацію екологічного фонду. Таким чином, депутати на місцях могли б вирішувати, які першочергові заходи потрібно організовувати для збереження природних ресурсів. Фактично, на сьогодні ми маємо лише третину того, що необхідно. Тому пріоритетом є місця відпочинку, центральні алеї, зрізання гостро аварійних дерев», - повідомив Андрій Галушка. 
 
Окрім цього, члени комісії заслухали звернення ЛКП «Львівводоканал» щодо можливості передбачення у бюджеті м.Львова  у 2014 році коштів для оплати спеціалізованої машини для гідродинамічної промивки та очистки каналізаційних колекторів та лабораторії для відеообстеження колекторів, а також для оплати проектно-кошторисної документації. Голова комісії Євген Білінський пояснив, що спеціалізована машина придбана і працює уже понад півроку, проте  платежі й досі не проплачені.  
 
Як пояснив, Микола Одуха, головний технолог Львівводоканалу, ця станція  дозуватиме відповідні реагенти в каналізаційну насосну станцію, яка перекачує стічні води від Сихівського житлового масиву до вулиці Стуса. «Проблема у тому, що у стічних водах утворюється сірководень, а спеціальні  реагенти зв’язують органічні речовини і таким чином не відбувається процес гниття в трубопроводі», - сказав Микола Одуха.
Вивчивши це питання, депутати погодили кошти тільки на придбання відповідного обладнання, а будівельні роботи мають бути профінансовані з бюджету ЛКП «Львівводоканал».