Звернення Анатолія Крачковського щодо блокування коштів казначейством
Новини

 

Голова фракції «Удар» у Львівській міській раді Анатолій Крачковський  звернувся з листом до Голови Верховної Ради України Володимира Рибака щодо блокування виплат казначейством. 
 
Подаємо звернення повнотекстово.
 
«Проблема заборгованості казначейських рахунків уже давно набула загальнодержавного масштабу. Уряд через власну безгосподарність не має коштів у бюджеті на виплату заробітної плати та пенсій. Відтак, відмовляючись визнавати цю проблему, а отже – й власну некомпетентність, забирає кошти в місцевих громад через такий інструмент як Державне казначейство. 
Від цього страждає не тільки вся господарка Львова, підприємства всіх форм власності, що надають різноманітні послуги, ремонтують дороги тощо, але й працівники бюджетної сфери. Заручниками непроплат казначейства стали освітяни, лікарі, службовці.
 
З повідомлень у  ЗМІ та заяв міського голови відомо, що на сьогодні сума заборгованостей на рахунках Львівської міської ради у Держказначействі близько 100 мільйонів гривень. Це безпрецедентна ситуація для економіки Львівщини та й України загалом.
 
Окрім очевидних проблем, пов’язаних з не фінансуванням та накопиченням боргів міського бюджету, блокування казначейством проплат місцевих бюджетів є свідченням тотального згортання повноважень місцевого самоврядування по всій Україні. Політика уряду Азарова-Януковича спрямована на відбирання повноважень у місцевого самоврядування на користь центральної влади. 
 
Внаслідок блокування розрахунків у органів місцевого самоврядування станом на кінець жовтня виникла поточна заборгованість у розмірі десятків мільярдів гривень. Державне казначейство, яке відповідно до законодавства мало би виконувати функцію банківської установи, в цій ситуації перебрало на себе повноваження місцевих рад та міських, селищних, сільських голів, визначаючи коли і як їм витрачати власні кошти. Блокуються навіть кошти необхідні для розрахунків з працівниками комунальних підприємств та виконавчих комітетів місцевих рад. Зростає заборгованість перед тепло- та електропостачальниками.
 
Аналіз витрат центральних органів влади також не вказує на кризу. Дивно бачити, що в той час, як місяцями без заробітної платні залишаються вихователі дитячих садочків, водії громадського транспорту, не оплачуються прибирання вулиць та вивіз сміття, міністерства та відомства продовжують витрачати мільярди гривень на будівництво та ремонт своїх приміщень, на закупівлю та утримання автомобілів представницького класу, на проведення надзвичайно дорогих святкових заходів тощо.
 
Все це вказує на те, що гроші в країні є. Потрібна лише політична воля для того, щоб направити їх за призначенням. Ми розраховуємо, що відповідна політична воля знайдеться у найвищому представницькому органі українського народу – Верховній Раді України. Нинішній стан речей, без перебільшення, становить загрозу для життя та здоров’я громадян. Для того, щоб відвести цю загрозу необхідне невідкладне реагування.
 
Керуючись ст.ст. 13, 21 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад», п.10 ст. 49 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», ст. 31  Регламенту  Львівської міської ради, -
 
ПРОШУ:
1. Провести парламентські слухання щодо блокування Державним казначейством розрахунків органів місцевого самоврядування;
2. Забезпечити участь в парламентських слуханнях Президента України, Прем’єр-міністра України, Міністра фінансів та голову Державного казначейства;
3. Забезпечити рівну можливість взяти участь в парламентських слуханнях всім бажаючим представникам місцевого самоврядування.
 
У випадку ігнорування наших вимог, ми будемо змушені вдатись до акцій громадянського протесту проти фінансового знищення місцевого самоврядування!»
 
                                                                                                                                       П'ятниця, 22 листопада 2013 року