У Львівській гімназії ім.Олени Степанів відбулась зустріч з кобзарем Василем Нечепою
Новини

6 листопада 2013 року в актовій залі Львівської української гуманітарної гімназії з поглибленим вивченням українознавства та англійської мови імені Олени Степанів відбулась зустріч гімназистів із кобзарем-лірником, лауреатом Державної премії України імені Тараса Шевченка, народним артистом України, Василем Григоровичем Нечепою.
 
Зустріч розпочала директор Львівської української гуманітарної гімназії з поглибленим вивченням українознавства та англійської мови імені Олени Степанів, депутат Львівської міської ради Лариса Василишин. Вона ознайомила присутніх з життєвим шляхом і творчим доробком митця.
 
«Лише відродивши свої традиції, ми не створимо вільну, незалежну, суверенну Україну. Кобзарі завжди йшли поперед війська піднімаючи настрій, дух єднання й лицарства. У козацьку добу в полкових містечках були музичні школи, де вчили грати на кобзі, лірі та бандурі. Бандура – це дух українського народу, символ України, а кобзарі – носії віковічної мудрості, до яких належить наш сучасник Василь Нечепа» – зазначила Лариса Василишин.
 
Як повідомила Лариса Василишин, у залі були присутні не лише гімназисти, які вперше познайомилися з творами унікального співака-музиканта, а й шанувальники творчості Василя Нечепи - нині єдиного представника старосвітської чернігівської кобзарської школи. Кобзар-лірник виконав народні пісні, козацькі думи, музичні композиції і моновистави за творами Тараса Шевченка. Виконання кожного твору супроводжувалося коментарями митця, який розповідав історію появи пісні, аналізував її значення для розвитку мистецтва України.
 
Окрім цього, Василь Нечепа поспілкувався з гімназистами, відповів на запитання, ділився своїми творчими планами й задумами. Він наголосив, що де б не був у світі, всюди піснею розповідає про українську культуру, популяризує кобзарство та лірництво. 
Понеділок, 11 листопада 2013 року